Queen’s Bath je asi nejunikátnější místo k plavání, které na ostrově Kauai můžete najít. Jedná se o jezírko, které je „vykrojeno“ do lávového pole na pobřeží.

Zejména během letních měsíců je zde sice o něco méně vody, ale zase je voda i v jezírku klidná a můžete zde bez obav plavat. V zimních měsících je zde vody výrazně více a plavání může být náročnější či dokonce i nebezpečné – proud v jezírku je velice silný a může s vámi hezky „zametat“. V některých dnech, kdy je příliv opravdu silný, jezírko ani nemusíte najít, neboť může být celé zalito vodou.

Queen's Bath

Queen’s Bath

Abyste se ke Queen’s Bath dostali, zaparkujte na malinkém parkovišti, jehož polohu vidíte na interaktivní mapce nahoře. Je to jediné parkoviště v okolí, kde můžete bez obav parkovat (všude jinde jsou soukromé pozemky, kde auta odtahují). Jelikož je parkoviště opravdu malé, dorazte sem co nejdříve ráno a nebo chvíli počkejte, zda se nějaké místo neuvolní.

Cesta k jezírku není náročná, nicméně doporučujeme jít alespoň v sándálech, plážové „ťapky“ nejsou rozhodně dobrý nápad. Zejména po dešti zde může být hodně kluzký blátivý povrch, takže dávejte pozor. Cesta vede lesíkem a klesá směrem k pobřeží. Po pár desítkách metrů budete po pravé straně míjet malý vodopád s jezírkem, ke kterému se sice schází ne zcela ideálně, ale můžete se zde omýt od mořské vody na cestě z Queen’s Bath. My zde viděli obrovského raka, tak pozor, kam šlapete 🙂

Vodopád u Queen's Bath

Vodopád u Queen’s Bath

Kousek za vodopádem vyjdete z lesa na lávové pobřeží, kde následuje poměrně strmé klesání. Dávejte pozor. I samotná cesta přes lávové pole na pobřeží nemusí být vždy jednoduchá, proto buďte opatrní, vymknutí kotníku zde není nic složitého.

Kde je vlastně Queen’s Bath?

Jakmile sestoupíte na pobřeží, máte několik možností, kam se vydat.

Mapa Queen's Bath

Mapa Queen’s Bath

Fotka výše vám ukazuje polohu různých míst okolo Queen’s Bath.

Většina lidí je zde zmatená z toho, kam mají vlastně jít. Je zde totiž více míst, které s Queen’s Bath mohou být zaměněny či kde se dá plavat, ale kde to může být dosti nebezpečné. Na fotce jsou označena tato místa:

žlutý trojúhelník označuje místo, kde na pobřeží vylezete z lesa

zelená hvězdička označuje místo, kde se nachází Queen’s Bath

A – někdy bývá omylem zaměňován s Queen’s Bath. Toto místo je však otevřené do oceánu a je zde nebezpečné se koupat.

B – oblíbené místo mezi místními, kteří zde skáčou ze skal do vody. Vylézt však zpět na břeh není tak jednoduché a jsou zde velice silné proudy, proto si dávejte dobrý pozor, pokud zde budete chtít plavat.

C – nepleťte si toto místo s místem D. Doporučujeme zde neplavat, protože jsou zde opět silné proudy způsobené tím, že je toto místo otevřené oceánu.

D – zde si můžete zaplavat, jen pozor na kluzké kameny

A proč název Queen’s Bath?

Název Queen’s Bath nevznikl jen tak bezdůvodně. Neváže se však k místu, které zde popisujeme a které se nachází na ostrově Kauai. Původní místo, které bylo označováno jako Queen’s Bath, se totiž nacházelo na ostrově Big island v místě známém jako Kalapana. Bylo to obdobné jezírko, které vzniklo po té, co se zhroutil strop jedné z lava tubes (lávových tunelů) a naplnil se čerstvou vodou z přírodních pramenů v okolí (nikoli tedy mořskou vodou jako na Kauai).

Další jezírka nedaleko Queen's Bath

Další jezírka nedaleko Queen’s Bath

V dávných časech se na tomto místě mohli koupat pouze členové ali (šlechty). V roce 1983 však začala erupce sopky Kilauea a v roce 1987 proud lávy toto místo nenávratně zničil. A právě po této události se zvýšila popularita jezírka na Kauai, kterému se tak začalo také říkat Queen’s Bath, ačkoli zde není ona historická návaznost a hlubší význam tohoto jména.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 3 hvězdy
    3 / 5 (1 )
  • 60%
  • (1) Recenze

Summary:

Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 3*: 3">
3 /5 stars

Pokud vynecháte, o nic nepřijdete

dne 2015-01-04 14:10:10

Queens bath je místo, které jsme navštívili v rámci našeho několikadenního pobytu na severu Kauai. Je to v podstatě jen vymletá "díra" ve vulkanickém pobřeží a nic víc tady nečekejte. Je tady zajímavé to, že chodte po stuhlé lávě a můžete vidět její zvětrávání a marný boj se silou oceánu. Ale to je v podstatě asi tak vše. Na koupání to tady je jen někdy, protože pokud je odliv, bude voda v Queens bath spíše trošku zatuchlá. Jinak je to jako koupání v bazénu s trošku horším přístupem. Pokud Queens bath vynecháte, o nic zásadního nepřijdete. Ale budete-li mít čas a nebudete vědět co by, zajeďte si sem.Dovolená Queen’s Bath

Zaujal vás náš článek o destinaci Queen’s Bath na Havajských ostrovech? Chtěli byste sem vyrazit na zájezd? Klikněte sem a podívejte se na nabídku aktuálních zájezdů či akčních Last minute, které Queen’s Bath nabízí a vyražte ve vámi vybraném termínu a za cenu, která vám bude vyhovovat! Dovolená na Havajských ostrovech je skvělá volba!