Egypt nabízí úžasné pláže s jemným bílým pískem podél Rudého moře, celého Sinajského poloostrova i podél moře Středozemního. Egypťané sami využívají především Středozemí, Evropané se více zaměřují na Rudé moře, kde celoroční teploty neklesají v zimě pod 20°C a v letních měsících přesahují 26°C.

Egypt však nejsou jen pláže a pobyt u moře. Na všech nejvýznamnějších památkách jsou provozována představení ve stylu „Světlo a zvuk“. V Gíze u pyramid se pořádá každý večer, v Luxoru se odehrává v chrámu v Karnaku, v Asuánu se koná u chrámu v Philae. Do turistického průmyslu se zapojují i beduíni, zejména na Sinaji. Umožňují nahlédnout turistům do svého světa, při návštěvě svých obydlí.

Káhiře mají turisté možnost návštívit parádní egyptské muzeum, které vám umožní se lépe seznámit s egyptskou historií, která na vás v Egyptě bude koukat ze všech stran.

Pro sportovní nadšence je v běžné nabídce windsurfing, vodní lyžování, potápění se šnorchlem i dýchacím přístrojem. K dispozici jsou potápěčská střediska. Rybářům organizátoři zprostředkují i kulinářskou přípravu úlovku. K nevšedním zážitkům patří pouštní safari. Některé hotely nabízejí tenis, squash nebo relaxaci na osmnáctijamkovém golfovém hřišti, přímo pod pyramidami. Ve většině lokalit lze podniknout atraktivní vyjížďku na velbloudech.

Prostě dovolená v Egyptě může být pestrá a záleží jen na tom, které letovisko si vybereš. Přečti si články níže a koukni i na recenze destinací Egypta a jistě si pak vybereš to „pravé ořechové“!