Oáza Al-Fayum leží asi 100 kilometrů jižně od Káhiry, v oblasti Libyjské pouště. Její velikost se odhaduje až na 1700 km čtverečních. Většina této plochy slouží jako zemědelská půda, jejímž hlavními plodinami jsou balvna, obiloviny, fíky a vinná réva. Daří se zde také růžím a kuřata, která jsou zde chována, jsou považována za nejkvalitnější v Egyptě.

Al-Fayum je nepravá oáza, protože voda sem je přiváděna z Nilu říčním ramenem Gahr Júsuf do jezera Quarun. Odtud je, složitou sítí zavlažovacích kanálů, rozváděna prastarými vodními koly na pole. Můžete tu obdivovat památky faraonského, řecko-římského, koptského a islámského období.

Oáza Al-Fayum

Oáza Al-Fayum

V této oblasti jsou významná archeologická naleziště. V roce 2008 se poblíž oázy našla farmářská osada, jejíž existence se datuje do roku 5200 př.n.l.

Nedaleko bylo v minulosti postaveno městečko, které sloužilo jako rezidence faraónů, dnes z něj zůstaly pouze sutiny.

Nachází se zde také pozůstatky pyramidy Senvosreta II., jejíž menší hliněný pahorek se vyjímá v písečné krajině. Nebyla ještě obložena bílím vápencem.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Oáza Al-Fayum

Ta nejširší nabídka aktuálních zájezdů do destinace Oáza Al-Fayum je vám k dispozici. Stačí kliknout sem a nebo se podívat na nabídku akčních Last minute zájezdů do destinace Oáza Al-Fayum či Last minute nabídek do Egypta.