V okolí města Nuwara Eliya, respektive v celé oblasti srílanských hor, najdete obrovské množství vodopádů a vodopádků, které zde uvidíte skoro všude. Mnoho jich uvidíte v krásné krajině čajových plantáží, mnoho je schováno v nesčetných údolích zcela mimo běžné turistické trasy a zraky turistů. Pak jde zde ale celá řada vodopádů, které uvidíte doslova z hlavní cesty. Mezi takové patří i krásný vodopád Ramboda falls, který leží hned u hlavní cesty mezi Nuwara Eliya a Kandy. Silnice se v místech, kde se Ramboda falls nachází, kroutí v mnoha serpentinách, takže není problém vodopád přehlédnout, nicméně i z hlavní cesty jej bez problémů uslyšíte.

Vodopád Ramboda Falls

Vodopád Ramboda Falls

Budete-li mít čas a cestu kolem (např. cestou do čajové továrny společnosti Mackwoods v Labookellie), určitě se zde na chvíli zastavte. Vodopád Ramboda falls padá z výšky 109 metrů (je to 7. nejvyšší vodopád Srí Lanky) do malého jezírka uprostřed bujné zeleně a vytváří moc hezkou scenérii. Ta je bohužel trošku zkažena malou betonovou hrází a aquaduktem, který byl pod vodopádem zbudován. Jinak je však okolí vodopádu moc hezké.

Jak se dostat k Ramboda Falls?

Zajímavostí je, jak se k vodopádu dostanete. Je to první vodopád, který jsem měl možnost navštívit, ke kterému se dostanete tak, že doslova projdete přes hotel 🙂 U vodopádu byl totiž zbudován hotel s nápaditým názvem Ramboda Falls Hotel, který klientům nabízí pokoje s krásným (leč lehce hlučným) výhledem na vodopád. Když se chcete jít na vodopád podívat, musíte z hlavní cesty sjet po strmé příjezdové cestě až k hotelu, vejít dovnitř a kolem pokojů a přes hotelovou restauraci se dostanete až do části hotelu, kde jsou bungalovy, kolem kterých vede chodníček až k samotnému vodopádu. Naštěstí s návštěvníky vodopádu zaměstnanci hotelu počítají, takže „vniknutím“ do hotelu nikoho nepřekvapíte 🙂

Ramboda Falls

Ramboda Falls

Sejít se dá po malých schůdcích opravdu až přímo k vodopádu, jen pozor na to, že jsou zde velice kluzké kameny.

Budete-li tedy chtít vidět vodopád, ke kterému se nedostanete jinak než průchodem přes hotel, neváhejte, na světě nebudete mít mnoho podobných příležitostí 🙂

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 3.5 hvězdy
    3.5 / 5 (2 )
  • 70%
  • (2)

Summary:

Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 3*: 3">
3 /5 stars

Docela hezký vodopád

dne 2015-04-04 20:00:17

K Ramboda Falls jsme šli v rámci cesty do čajové továrny Mackwoods, kam jsme jeli busem z Nuwera Eliya. Nejprve jsme jeli k vodopádu, který je od Nuwera Eliya o něco dál než továrna Mackwoods a pak jsme se vrátili na čajovou plantáž.

Vodopád Ramboda jsme slyšeli už z cesty, ostatně cesta vede přímo nad ním a ikdyž není z okna busu vidět, je dobře slyšet :-) Z cesty k němu ale není žádné značení, tak jsme šli směrem k vodopádu a došli až k recepci hotelu, kde jsme se zeptali, kudy k vodopádu - překvapilo nás, že nás poslali rovnou směrem do hotelu s tím, že máme seběhnout kolem hotelových pokojů o pár pater níže :-) Když jsme proběhli hotel a prošli jeho restaurací, tak jsme vodopád již viděli, stačilo projít kolem malých bungalovů, které stojí přímo nad průdkým údolím, do kterého je zařezána říčka, která vodopádem protéká a už jsme stáli na vyhlídce, ze které byl vodopád krásně vidět.

Prostředí kolem vodopádu je moc hezké, zelené, údolí je velmi hezké a je na něj pěkný výhled. K vodopádu se dá dojít po pěšince, nejprve betonové, později jen vyšlapané, která vede přímo k jezírku pod vodopádem. Bohužel vzhled vodopádu je dost pokažen hrází, která pod vodopádem je a betonovým korytem, do kterého je svedena voda :-( To krásu celého místa dost výrazně poškozuje a je to velká škoda.

Vodopád je jinak docela hezký a je fajn si v hotelu dát třeba aspoň něco malého a odpočinout si s výhledem na Ramboda Falls. Nicméně na Srí Lance, v oblasti hor, je vodopádů celá řada a jsou mezi nimi hezčí kousky než tento.



Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Svačina u vodopádu

dne 2015-03-06 15:07:28

Hezké vodopády, vzali jsme si sem svačinu, kterou jsme si koupili ve vesnici nad vodopády a udělali jsme si tady piknik. Souhlasím s článkem, že je škoda, že je tady ten beton, zbytečně to kazí výhledy a atmosféru místa, které by jinak působilo hezky přirozeně/přírodně. Ale není to taková hrůza. Výhoda je, že nás tady nikdo neotravoval a nic nám nenabízeli :-) Doporučuji výlet sem realizovat v rámci přesunu třeba z Kandy do Nuwara Eliya nebo někam dál. Případně s prohlídkou čajové továrny MackWoods , která leží pár minut cesty autobusem odsud!



Dovolená Vodopád Ramboda Falls

Zajímala by vás nabídka zájezdů do destinace Vodopád Ramboda Falls? Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů či Last minute, které Vodopád Ramboda Falls nabízí. Případně se podívejte i na další zájezdy na Srí Lanku, nebudete litovat!