Rybářské městečko Tangalla leží v malebné zátoce na jižním pobřeží Srí Lanky, mezi městy Matara a Hambantota. Nejkrásnější pláže ke koupání, šnorchlování, ale také k surfování jsou Medilla, Goyambokke, Pallikaduwe, Mawella, Kudawella a Seenimodera.

Tangalla

Tangalla

Co nabízí Tangalla

Městečko Tangalla je považováno za bránu do východní části srílanského pobřeží a říká se, že právě tady začínají půvabné a spíše liduprázdné pláže, které dnes již na západě Srí Lanky budete hledat jen obtížně (obzvlášť v nejvyšší sezoně).

Dominantou města je hodinová věž, za prohlídku stojí také chrám Wewurukannala, kde můžete spatřit největší sochu Buddhy na Srí Lance, která měří 50 m.

Na sever od Tangally leží krásný skalní klášterní chrámový komplex Mulkirigala. V blízkosti Tangally je také gejzír Hoo-maniya, který tryská z 20 m hlubokého otvoru ve skále. Mezi Tangallou a Hambatotou můžete navštívit i ptačí rezervaci Kalametiya.

Přímo ve městě Tangalla se nachází také bývalá holandská pevnost, která dnes slouží jako vězení.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 4 hvězdy
    4 / 5 (1 )
  • 80%
  • (1) Recenze

Summary:

Dosaženo 50 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Fajn letovisko, kde si vybere každý

dne 2015-04-25 07:51:43

Tangalla je vcelku opomíjené letovisko na jihu Srí Lanky, poměrně nedaleko parku Yala. Je zde hned několik pláží, které jsou od sebe dost odlišné a tak si tady může každý najít tu svou, která mu bude vyhovovat nejvíce. Nám se nejvíce líbila pláž Goyambokka, která nabízí nejlepší možnost plavání a je taková útulná. Bohužel tady ale rostou nějaké nové hotely, tak je otázka, jak to tady bude vypadat za pár let.

V Tangalla je možné si půjčit loďku nebo kajak a projet se na místní laguně - super, moc doporučuju! My za kajak zaplatili asi 1000 rupií a lagunu jsme si projeli, je tady spousta krásných ptáčků a viděli jsme i velké ještěry! Velký zážitek!Dovolená Tangalla

Chcete-li vyrazit na dovolenou na Srí Lanku a zajímá-li vás přímo destinace Tangalla, podívejte se na aktuální nabídku zájezdů, které sem míří! K dispozici je celá řada zájezdů na Srí Lanku a podívat se můžete také na aktuální nabídku Last minute zájezdů. Neváhejte, dovolená na Srí Lance je bezva!