Administrativně je hlavním městem Srí Lanky Šrí Džajavardanapura Kotte (zkráceně jen Kotte). Toto město leží v předměstské oblasti největšího města Srí Lanky – Colomba, které je obecně v povědomí většiny turistů a obchodníků, považováno za hlavní město.

Oproti Colombu má Šrí Džajavardanapura Kotte rozlohu pouhých 17 km2 a žije zde pouze okolo 120 000 obyvatel.

Budova parlamentu v Šrí Džajavardanapura Kotte

Budova parlamentu v Šrí Džajavardanapura Kotte

Co nabízí Šrí Džajavardanapura Kotte

Historie Kotte se datuje již od 13. století, v 16. století se pak dokonce stalo centrem stejnojmenného království. Vliv města však pod vlivem kolonizace, postupně slábnul a na konci 19. století došlo ke stržení všech historických budov, mezi které patřil královský palác, buddhistické chrámy a kasárna. Tyto budovy pak nahradily nové stavby.

Mappa Šrí Džajavardanapura Kotte

Mappa Šrí Džajavardanapura Kotte

Na významu Šrí Džajavardanapura Kotte opět nabylo až po roce 1978, kdy bylo prohlášeno za hlavní město Srí Lanky a nahradilo tak Colombo. V současné době je Šrí Džajavardanapura Kotte sídlem vlády a žije zde také mnoho významných osobností. Dominantu města tvoří komplex parlamentních budov a památník na počest obětí srílanské občanské války.

Pro turisty město nijak zásadně zajímavé a atraktivní není, takže neuděláte výraznější chybu, pokud jej na své cestě po ostrově vynecháte a čas věnujete některému jinému, zajímavějšímu, místu.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Šrí Džajavardanapura Kotte

Zajímala by vás nabídka zájezdů do destinace Šrí Džajavardanapura Kotte? Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů či Last minute, které Šrí Džajavardanapura Kotte nabízí. Případně se podívejte i na další zájezdy na Srí Lanku, nebudete litovat!