Středisko Bentota leží na jihozápadním pobřeží Srí Lanky, asi 60 km jižně od Colomba. Bentota je původně rybářské městečko a většina místních obyvatel ještě stále žije tradičním způsobem života a tak si oblast, i přes množství turistů, stále zachovává svůj poklidný ráz.

Turisty do Bentoty lákají především krásné písčité pláže a bohatý podmořský život s množstvím korálových útesů. Nabízí se zde také množství vodních sportů. V letovisku naleznete celou řadu hotelových komplexů, z nichž především ty luxusní bývají uzavřeny pouze pro jejich návštěvníky a nabízí do jisté míry soukromí a „ochranu“ před místními prodejci a naháněči.

Bentota

Bentota

Oblast Bentoty je známá i produkcí alkoholického nápoje, který se vyrábí z kokosového mléka a který budete moci po celé Srí Lance vyzkoušet.

Okolí letoviska Bentota

V okolí můžete navštívit sloní sirotčinec (Pinnawela) nebo líhně mořských želv, která byla vytvořena, aby se zabránilo jejich úbytku. Líheň vykupuje vajíčka želv od domorodých obyvatel, kteří by je jinak snědli.

V letovisku Bentota

V letovisku Bentota

Za návštěvu také rozhodně stojí chrámy Galapata Vihara, který pochází z 12. století a Wanawasa Raja Mahaviharaya nebo návštěva tradiční rybářské vesnice.

Bentota sousedí s vedlejším letoviskem Beruwela, která je o něco klidnější, nemá však tak široké a hezké pláže jako právě Bentota.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 4.5 hvězdy
    4.5 / 5 (2 )
  • 90%
  • (2)

Summary:

Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Vstupní brána jižního pobřeží

dne 2015-04-15 17:34:17

Bentota nenabízí divoké diskotéky a bary otevřené až do noci, které jsme nehledali, takže jsme byli spokojení hlavně s tím že je to bezva místo na klidnou dovolenou, kde si člověk hezky vyčistí hlavu. Jsou tady některé výborné restaurace s mořskými plody a čerstvými rybami. Měli jsme tady taky vynikající srí lanské curry.Pláže tady byly čisté a hezké. Jeden den nám pršelo a podle místních byla bouřka na moři takže druhý den byly docela vlny. Taky nás varovali , že tu jsou silné proudy, tak pozor při koupání. Místní chrám stojí za návštěvu stejně jako výlet na jižní pobřeží ke kterému je Bentota považovaná za vstupní bránu.Dosaženo 250 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

Klidné a hezké místo!

dne 2014-12-11 00:11:45

Bentota je super místo pro strávení klidné dovolené plné odpočinku a pohody. Leží asi 3 hodiny cesty od letiště (na mapě to tak nevypadá, ale doprava je tady hustá, tak to trvá), cesta taxikem sem stojí asi 600 Kč, doporučuju z letiště jít ven a domluvit se s taxikáři, kteří nestojí hned u terminálu - ti jsou domluvení na ceně a jejich ceny jsou hodně vysoké.

Bentota je malá vesnička, kde je docela klid, několik obchodů, pár restaurací a po setmění se tady nic moc neděje. Pokud hledáte místo, kde to bude žít až do noci, tak tady asi moc neuspějete. Je tady velký trh s místní produkcí, hlavně ovoce je super! Je to tady zajímavé a plné vůní, ale taky dost hektické a plné lidí. Výlety, které nám nabízeli, zahrnovaly želví farmu, čajové plantáže, národní přírodní rezervaci Sinharaja s deštným pralesem, výlet do Galle (udělejte na vlastní pěst vlakem, vyjde to super levně a cesta vlakem je zážitek sám o sobě) a nebo vícedenní výlety po celém ostrově.Dovolená Bentota

Dovolená v destinaci Bentota? Dobrá volba! Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů a nebo na akční Last minute, které jsou nyní k dispozici. Podívejte se i na nabídku zájezdů na Srí Lanku a vyberte si ze všech dostupných možností!