Městečko Kalutara leží na západním pobřeží Srí Lanky, přibližně 40 km jižně od Colomba. V době kolonizace bývala Kalutara střediskem obchodu s kořením. V současné době zde najdete mnoho luxusních hotelů a velkou nabídku vodních sportů, od vodního lyžování, přes surfing, až po kurzy potápění. V této oblasti jsou na moři větší vlny.

Co nabízí Kalutara

Turisty sem lákají nejen nádherné písčité pláže, ale také buddhistické a hinduistické chrámy. Za zmínku jistě stojí buddhistický chrám Asokaramaya z roku 1873 nebo bílá dágoba Gangatilaka vihara, která stojí na konci 38 m dlouhého mostu přes řeku Kalu Ganga a pochází z 60. let 20. století. Tato stavba je na Srí Lance jedinečná tím, že se jedná o jedinou dutou dágobu na ostrově, do které je možno do ní vstoupit, nástěnné malby líčí různé scény z života Buddhy.

Pláž v letovisku Kalutara

Pláž v letovisku Kalutara

Kalutara patří mezi největší města na západním pobřeží Srí Lanky. Přesto zde nenajdete obrovské hotelové resorty a také noční život zde není nijak extra výrazný. Kalutara si zachovává koloniální ráz a i přes svou velikost zde najdete klidná místa.

Dnešní Kalutara je po celém ostrově proslulá především pro pěstování oblíbeného ovoce mangosteen, které při pobytu na Srí Lance určitě vyzkoušejte – je velice chutné, levné  a narazíte na něj skoro na každém kroku. Mezi srílančany je totiž velmi populární.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 4.5 hvězdy
    4.5 / 5 (2 )
  • 90%
  • (2)

Summary:

Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Hezké pláže, ale v okolí není moc kam jet na výlet

dne 2015-04-21 17:01:46

Kalutara je poměrně rušné město s trhem a řadou obchodů. Jsou tady moc hezké pláže, které ale nejsou udržované, takže tady pravděpodobně uvidíte dost odpadků. Moře bývá docela rozbouřené, takže na koupání to není (není tady žádná krytá laguna). Nejlepší měsíce pro návštěvu jsou říjen-únor, kdy je tady nejvíce slunce a nejméně deště.

Celá tahle oblast je nejnavštěvovanější na Srí Lance a je to vidět (lidí sem jezdí docela dost). Nevýhoda je to, že je odsud všude dost daleko (k zajímavým místům ostrova). Na Srí Lance jsou docela velké vzdálenosti, které by normálně šlo zvládnoutdocela rychle, ale s ohledem na místní šílenou dopravu je nutné počítat s dlouhými časy na přesun takže to na nějaké velké výlety odsud bohužel není (pokud budete chtít, jeďte na vícedenní výlet).Dosaženo 500 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

Kalutara

dne 2014-11-25 09:57:37

Kalutara je dobrá kvůli tomu, e je asi hodinu cesty od Colomba takže se sem dá z letiště dostat rychle a přitom to tady není tak turistické jako severně odsud. Je tady spousta obchůdků se suvenýry, krásné pláže a pár zajímavostí jako třeba Kalutara Bodhi, což je jedna z mála dutých dágob (stúp) na světě.

Jeli jsme odsud na několik výletů. První bylo říční safari s následnou návštěvou chovné stanice želv. Docela hezký výlet, ale vcelku drahý.

Další výlet jsme si zařídili přes nějakého mladíka na pláži, který nám donesl dva vynikající kokosy a během toho, co jsme je pili nám ukázal své brožury a nabídl nám dvoudenní výlet do města Kandy. Tenhle výlet byl opravdovým zážitkem a tím nejlepším z celé dovolené na Srí Lance! Navštívili jsme plantáž ananasů, zahrady s kořením (kde člověk vidí, jak koření roste, vysvětlí, jak se zpracovává a pak si tady můžete koupit perfektní přírodní výrobky!), čajové plantáže a továrnu (ukázali nám, jak se sbírá a vyrábí čaj - perfektní!), nedaleko Kandy pak i botanickou zahradu, továrnu na šperky a v Kandy pak místní taneční show a samozřejmě chrám zubu (krásný!), nakonec jsme jeli do sloního sirotčince, kde jsme šli na sloní safari. Přenocovali jsme v Kandy v hotelu s nádherným výhledem, ráno nás vzbudila rodinka opic, která si hrála na našem balkonu :))))

Prostě perfektní výlety a skvělé zážitky na celý život!Dovolená Kalutara

Klikněte pro zobrazení nabídky Kalutara: zájezdy nebo Kalutara: Last minute a vyberte si tu nejzajímavější dovolenou v destinaci Kalutara!