Národní park Bundala naleznete v blízkosti Národního parku Yala, také jihovýchodě ostrova. NP Bundala je rezervace s mokřady o rozloze 62 km2. Žije zde kolem 150 druhů ptáků, zimovat sem přilétají ptáci z Indie a dokonce i ze Sibiře.

Národní park Bundala

Národní park Bundala

Co nabízí národní park Bundala

Mimo plameňáků růžových, zde můžete spatřit krokodýly, cibetky a nezřídka také skupinky slonů. Od října do ledna, kladou na pobřeží vejce karety zelenavé, karety obrovské, karety obecné a kožatky velké.

Národní park Bundala je však považován především za významné zimoviště vodního ptactva z celé oblasti Srí Lanky a jejího okolí. Právě to je důvodem, proč je tento národní park nezřídka vyhledáván ornitology a milovníky birdwatchingu.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 4 hvězdy
    4 / 5 (1 )
  • 80%
  • (1) Recenze

Summary:

Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Malý ale hezký park, dobrá alternativa k parku Yala

dne 2015-02-26 19:42:24

V hotelu jsme si objednávali safari a doporučili nám národní park Yala. O tom jsem se dočetl, že je hodně navštěvovaný a je tam moc lidí, tak nám paní na recepci řekla, že pokud chceme klidnější ale srovnatelný park, ať jedem do parku Bundala.

Vstup vyšlo dost draho, bylo to rovnatelné s parkem Yala, přitom je Bundala výrazně menší, ale budiž, je to jednou za čas (život), tak nemá smysl řešit pár tisíc. Vyrazili jsme brzy ráno a musím říct, že je pravda, že je tady opravdu klid. V parku bylo naráz možná jen 5 aut, víc jsme neviděli, takže tady byl klídek a ticho. Přesto že je park docela malý jsme viděli spoustu druhů zvířat - králíky, nějaké srnky, opice, krokodýly, šakaly, buvoly s mláďaty (fakt roztomilá stvoření), k tomu hromadu různých druhů ptáků (zpětně si myslím, že tenhle park je ideální hlavně pro pozorování ptáků) včetně krásných pávů, kteří se nám předváděli, takže máme i hezké fotky. Viděli jsme taky dva slony, což nás trošku zklamalo, čekali jsme jich více, ale jak nám bylo řečeno průvodcem, v parku jich moc nežije a za slony je lepší jet do Uda Walawe nebo do parku Minneriya. V parku Bundala jsme taky na chvíli zastavili na krásné pláži, kde jsme posnídali a chvilku se prošli (někteří se šli okoupat), což bylo příjemné.

Takže na to, že je Bundala malý park, to tady je zajímavé, jen to vstupné by podle mě mohlo být trošku menší, ale co se dá dělat...Dovolená Národní park Bundala

Dovolená v destinaci Národní park Bundala? Dobrá volba! Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů a nebo na akční Last minute, které jsou nyní k dispozici. Podívejte se i na nabídku zájezdů na Srí Lanku a vyberte si ze všech dostupných možností!