Přírodní rezervace Bukit Fraser, nebo také Fraser´s Hill, se rozprostírá na sedmi kopcích malajského Pahangu, vzdálených asi 100 km severně od Kuala Lumpur. Je to oblast nedotčených deštných pralesů a bohaté biologické rozmanitosti. Vzhledem ke své nadmořské výšce kolem 1500 metrů se zde vyskytují relativně nízké denní teploty (mezi 18 – 25°C).

Fraser´s Hill byl pojmenován po skotském dobrodruhovi Louis James Fraserovi, který do těchto, do té doby neprozkoumaných, kopců pronikl při hledání zlata někdy kolem roku 1890. Zlato sice nenašel, zato zde našel ložiska cínu. Fraser záhadně zmizel v roce 1917 a rezervace se poté začala přetvářet do podoby rekreačního střediska.

Výhled na hory z přírodní rezervace Bukit Fraser

Výhled na hory z přírodní rezervace Bukit Fraser

Co nabízí přírodní rezervace Bukit Fraser

Hlavními atrakcemi přírodní rezervace Bukit Fraser jsou například devíti jamkové golfové hřiště, které je otevřeno i pro nečleny, pro milovníky pěší turistiky je zde 8 zavedených turistických stezek, ovšem některé z nich jsou poničené a v havarijním stavu.

Přístupné jsou tyto stezky – stezka Bishop´s Trail je dlouhá 1500 metrů, Rompin Trail 500 metrů, Kindersley Trail 750 metrů, Maxwell Trail 1800 metrů, Hemmant Trail 1000 metrů, Abu Duraci Trail 500 metrů, Mager Trail 1000 metrů, Pine Tree Trail 5000 metrů. S výjimkou poslední stezky měří malou vzdálenost. Ani jedna z nich nepatří mezi snadné. Některé jsou strmé, v období dešťů kluzké a plné pijavic.

Vodopád Jeriau v přírodní rezervaci Bukit Fraser

Vodopád Jeriau v přírodní rezervaci Bukit Fraser

Milovníci ptactva si zde také přijdou na své. Pozorovat můžete až na 270 druhů všudypřítomných ptáků.

Asi 4 kilometry na severozápad odsud naleznete Jeriau Waterfall, 6 metrů vysoký vodopád s jezírkem vhodným ke koupání.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Přírodní rezervace Bukit Fraser

Láká vás Přírodní rezervace Bukit Fraser? Hledáte-li zájezdy do destinace Přírodní rezervace Bukit Fraser, které vás sem vezmou, podívejte se na aktuální nabídku zájezdů se zajímavými cenami. K dispozici je hodnocení jednotlivých nabídek, řada termínů a cen, ze kterých si můžete vybrat! Pro nabídku aktuálních zájezdů, které nabízí Přírodní rezervace Bukit Fraser, klikněte sem a pro akční nabídky Last minute pak zase sem.