Přírodní park Taman Alam Kuala Selangor je jedinečným kouskem krajiny ve městě Kuala Selangor. Zabírá téměř 200 hektarů lesa, nejedná se tedy o velkou přírodní rezervaci, ale pokud budete ve městě, doporučujeme si zde zajít. Dříve zde rostly jen mangrovy, ale dnes zaujímají plochu jen 95 hektarů, tedy necelou polovinu rozlohy parku.

Co nabízí přírodní park Taman Alam Kuala Selangor

V parku Taman Alam Kuala Selangor objevíte jasně značené turistické trasy s délkou od 30 do 80 minut. Mají tu k dispozici i mapy. Pokud člověk není znalec přírody, bude pro něj zapotřebí průvodce, který vás seznámí s flórou a faunou v oblasti. Nezkušené oko a ucho běžných návštěvníků to jistě uvítá.

Přírodní park Taman Alam Kuala Selangor Přírodní park Taman Alam Kuala Selangor

© Tourism Selangor, www.tourismselangor.my

Kromě vzácných druhů brodivých ptáků patří k dalším atrakcím takzvaný „přírodní ohňostroj“, což je vlastně velké množství různých druhů světlušek. Tuto atrakci můžete obdivovat pouze na několika místech. Jedním z nich je park v Kampung Kuantan, jen 9 kilometrů vzdáleném od Kuala Selangor. Můžete si vypůjčit loďku až po setmění, nejlépe při úplňku, a tento neskutečný „ohňostroj“ si vychutnat v celé jeho kráse.

Zajímavostí je, že právě do této oblasti vždy mezi zářím a březnem migrují některé druhy ptáků až z daleké Sibiře, aby zde přečkaly nehostinné sibiřské zimy.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Přírodní park Taman Alam Kuala Selangor

Zajímala by vás nabídka zájezdů do destinace Přírodní park Taman Alam Kuala Selangor? Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů či Last minute, které Přírodní park Taman Alam Kuala Selangor nabízí. Případně se podívejte i na další zájezdy do Malajsie, nebudete litovat!