Klang je pobřežní město západně od Kuala Lumpur. Žije zde malá indická a čínská komunita, která udává městu charakter svou kulturou. Turisté tu najdou ubytování v 11 hotelech.

Klang je hlavně významným přístavem (ten leží pár kilometrů jihozápadně od centra města), který je považován za námořní bránu Malajsie. Během kolonizace byl znám pod názvem Port Swettenham, ale v roce 1972 se jeho název změnil na současný, který již vydržel.

Mešita ve městě Klang

Mešita ve městě Klang

Klang, královské město, je také bývalým hlavním městem státu Selangor. Podle archeologických vykopávek bylo místo, kde město stojí, osídleno již v pravěku. Význam města ještě vzrostl v 19. století, v důsledku rychlého rozšiřování těžby cínu. V roce 1901 se stal oficiálním sídlem sultána Sulaimana.

Město je rozděleno řekou Klang na severní a jižní část. Severní část bývala hlavním obchodním centrem, ale od roku 2008 se stala obytnou zónou a většina úřadů byla přemisťována do jižní části. Jižní část se také stala centrem společenských a rekreačních aktivit. Stále zde vyrůstají nové moderní čtvrti.

Turisté zde mohou okusit skvělé čínské speciality, například Bak Kut Teh – bylinnou polévku s vepřovými žebírky. Klang je také proslaven přípravou mořských plodů.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Klang

Ta nejširší nabídka aktuálních zájezdů do destinace Klang je vám k dispozici. Stačí kliknout sem a nebo se podívat na nabídku akčních Last minute zájezdů do destinace Klang či Last minute nabídek do Malajsie.