Město Kuala Selangor je správním střediskem stejnojmenného okresu a je také jedním z devíti okresů malajského Selangoru. Město není příliš velké a k jeho poznávání turisté nepotřebují mapu ani průvodce. Dá se sem zajet v rámci jednodenního výletu z nedalekého Kuala Lumpur.

Co nabízí Kuala Selangor

Najdete tu velké množství malých restaurací s rychlým občerstvením. Na kopci Bukit Melawati se rozkládá přírodní park Kuala Selangor, z jehož vrcholu vás nadchne krásný výhled na Kuala Selangor a Malackou úžinu. Zhruba 296 hektarový park je rozdělen do dvou částí – tropického pralesa a bažinatého lesa. Na kopci stálo dříve opevnění Fort Atlingsburg ve stylu evropského hradu. Dnes jsou z něj jen trosky.

Kuala Selangor Kuala Selangor

© Travyde, www.travyde.com

Na rozloze 2,4 km2 je zřízena u ústí řeky Sungai Selangor lesní rezervace Taman Alam Kuala Selangor. Je známá svými mangrovovými bažinami a množstvím druhů ptáků. Když se vydáte v noci lodí po řece, spatříte neuvěřitelné množství světlušek.

Město bylo v minulosti sídlem vládců a jejich mauzolea se dnes stala velkou turistickou atrakcí.

V okolí města leží několik malých čínských vesniček se stálou nabídkou rybích specialit.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Kuala Selangor

Chcete-li vyrazit na dovolenou do Malajsie a zajímá-li vás přímo destinace Kuala Selangor, podívejte se na aktuální nabídku zájezdů, které sem míří! K dispozici je celá řada zájezdů do Malajsie a podívat se můžete také na aktuální nabídku Last minute zájezdů. Neváhejte, dovolená v Malajsii je bezva!