O městě Petaling Jaya se říká, že je dvojčetem Kuala Lumpur. Vždy bylo využíváno jako rezidenční předměstí hlavního města, ke kterému zcela přiléhá z jihozápadu. Od roku 2006 je Petaling Jaya v Selangoru, zkráceně „PJ“, samostatným městem.

Historie města Petaling Jaya

Město bylo původně vybudováno jako reakce na přelidnění Kuala Lumpuru v roce 1952 postavením 800 rodinných domů, jež jsou nyní součástí tzv. Starého města. Okresní předseda města a malajský vrchní komisař sir Gerald Templer ve snaze zabránit obyvatelům v pomoci komunistům nechal město obehnat plotem.

Petaling Jaya Petaling Jaya

© kah loong lee / Shutterstock.com

Až do konce roku 1953 bylo město spravováno důstojníkem z Kuala Lumpuru a až o 19 let později, roku 1974, se Petaling Jaya odtrhla a stala se právoplatným městem státu Selangor.

Zajímavosti v PJ (Petaling Jaya)

Oblouk Kota Darul Ehsan symbolicky ohraničuje a odděluje Kuala Lumpur od Petaling Jaya. Klene se nad federální silnicí spojující obě města.

V blízkosti Taman se nachází chrám Thai Wat Chetawan, velmí oblíbený místní budhistickou komunitou.

Nákupním rájem ve městě se stal Mutiara Damansara. Místní obyvatelé nicméně mají široký výběr tradičních obchodů ale i velkých nákupních komplexů. Obchody se nalézají v různých strategických místech tak, aby nalákaly co nejvíce zákazníků.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Petaling Jaya

Zajímala by vás nabídka zájezdů do destinace Petaling Jaya? Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů či Last minute, které Petaling Jaya nabízí. Případně se podívejte i na další zájezdy do Malajsie, nebudete litovat!