Shah Alam je hlavním městem státu Selangor poté, co se v roce 1978 stal Kuala Lumpur samostatným federálním územím. Leží asi 25 kilometrů od Kuala Lumpur. Město neslo v minulosti různé názvy – Sungai Renggam, či Batu Tiga. Jeho současný název je odvozen od někdejšího Sultana Selangora – Sultan Andul Aziz Shah Salahuddin. Po zesnulém sultánovi je pojmenováno i mnoho památek, budov i ulic.

Shah Alam

Shah Alam

Shah Alam lze rozdělit na severní, střední a jižní část. Hlavní částí města se stala jižní část, kde  se nachází všechny státní administrativní budovy a kanceláře.

Ve městě je celá řada nákupních center, zejména v jeho střední části. Zajímavostí je, že ve městě nemají žádná kina.

V průmyslovém předměstí Shah Alam je umístěn hlavní závod malajské automobilky Proton.

Zajímavá místa Shah Alam

Město Shah Alam se proslavilo svými mešitami. Nejznámější je Modrá mešita – Masjid Sultan Andul Aziz Shah Salahuddin, která je největší mešitou v Malajsii. Má kapacitu pro 24 tisíc věřících. V rozích se tyčí čtyři minarety. Charakteristickým rysem jsou velká modrá a stříbrná kopule.

Od Modré mešity je výhled na zahradu islámského umění. Přírodně krajinářský park byl inspirován rajskými zahradami koránu. Na rozloze 14 ha objevíte devět galerií, s výstavkami bohaté škály islámských umění, kaligrafie, sochařství, obrazů a architektury. Občas, při zvláštních příležitostech, bývají galerie využívány k tradičním islámským představením.

Ve státním muzeu (Muzeum Alam Shah) se nachází mnoho pokladů a artefaktů spojených s historií Selangoru. Hned vedle muzea byla postavena Státní knihovna (Perpustakaan Raja Tun Uda).

Mešita Sultan Salahuddin Abdul Aziz ve městě Shah Alam

Mešita Sultan Salahuddin Abdul Aziz ve městě Shah Alam

Celé město je obklopeno mnoha krásnými parky a zahradami. V okolí sedmi umělých jezer (například Shah Alam Lake Gardens, dále Bukit Cahya Sri Alam) se rozkládá zemědělský park a Alam Megah – rekreační park.

Velmi oblíbeným místem pro místní obyvatele se stal Uptown Shah Alam. Je to něco jako bleší trh se stánky, ale pořádají se zde také sem tam koncerty a kulturní události.

Každoroční událostí bývá Bon Odori, což je japonský budhistický zvyk na počest zesnulého. Místní obyvatelé si zde užívají různých zvyků z japonské kultury. Je tu dostatek jídla, pití, umění i tance. Vstupné zdarma.

Město Shah Alam stojí mimo zájem turistů a je to logické – vzhledem k tomu, že prakticky přímo sousedí s Kuala Lumpur, který je mnohem zajímavější.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Shah Alam

Zaujal vás náš článek o destinaci Shah Alam v Malajsii? Chtěli byste sem vyrazit na zájezd? Klikněte sem a podívejte se na nabídku aktuálních zájezdů či akčních Last minute, které Shah Alam nabízí a vyražte ve vámi vybraném termínu a za cenu, která vám bude vyhovovat! Dovolená v Malajsii je skvělá volba!