Um Phang je jedním z okresů provincie Tak. Je to nejjižnější okres provincie a je ideálním místem pro ty, kteří hledají ekoturistiku. Místo je zařazeno do seznamu světového dědictví UNESCO. Žijí tu kmeny Karenů, Hmongů, Lisuů, Mienů a Lahuů. Kolem Přírodní rezervace Um Phang je rozmístěno několik vesnic.

Um Phang

Um Phang

Rezervace je pokryta vysokými horami a hustým tropickým opadavým pralesem. Roste zde týk, habrovec, bambus. Podél potoků a říček kvetou orchideje a divoké květiny, roste zde mnoho druhů kapradin.

Žijí tu sloni, levharti, languři, medvědi, tygři, tapíři, vysoká a další divoká zvěř. Můžete také spatřit mnoho druhů motýlů a ptáků, včetně barevného zoborožce.

Vodopád Thilawsu

Černý vodopád. Je největším vodopádemThajsku. Dosahuje výšky kolem 200 m a šiřky 400 m. V období dešťů, tedy v době kdy je nejkrásnější, je cesta k němu uzavřena. Můžete se k němu dostat pouze pěšky.

Vodopád Thilawsu

Vodopád Thilawsu

Vodopád Thilojo

Vodopád Padajícího déště. Má dva stupně. Horní úzký se nachází na vysokém útesu. Voda z nižšího padá jako déšť.

Vodopád Thilole

Voda z vodopádu padá přímo do řeky Klong, v přírodní rezervaci Thung Yai Naresuan. Přístup k němu je možný pouze s průvodcem. Cesta trvá 2 až 3 dny a jde o 40 km plavbu na raftu peřejemi třídy 4 nebo 5, po řece Klong.

Doi Hua Mot

Krásná vyhlídka ze stolové hory.

Jeskyně Ta Ko Bi

Krápníková jeskyně s velkou komorou. Jeskyní je možné dostat se na vrchol hory s malým chrámem.

 

Um Phang - jízda na slonech

Um Phang – jízda na slonech

Aktivity v rezervaci

V rezervaci můžete provozovat trekking, plavby na raftu, pozorování ptáků, jízdu na slonech, návštěvy domorodých karenských vesnic.

Přírodní rezervace Um Phang – ubytování

Ubytování je možné v kempu nedaleko vodopádu Thilawsu nebo ve městě Um Phang, kde je dostatek ubytování v chatkách a kempech. Ke vstupu do přírodní rezervace je třeba zvláštního povolení.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Přírodní rezervace Um Phang

Přírodní rezervace Um Phang je krásné místo, které stojí za návštěvu. Prohlédněte si proto zájezdy do destinace Přírodní rezervace Um Phang či aktuální nabídku Last minute a vyberte si, co vás zaujme nejvíce! K dispozici jsou i další zájezdy do Thajska, stačí kliknout sem a vybrat si :-)