Pokud navštívíte pohoří Sierra del Escambray, můžete se vydat na okružní trasu v Parque El Nicho, na jejímž konci vás čeká vodopád El Nicho. A ten není na této trase jediný! Cestou uvidíte několik dalších a narazíte i na jezírka, ve kterých se dá koupat. Koupání je povoleno také v řece, která v parku pramení. Jedná se o skvělou možnost, jak si zpestřit dovolenou na Kubě.

Celá stezka vede krásným zeleným pohořím a pokud vystoupáte ještě kousek nad vodopád, dostanete se k úžasné vyhlídce do krajiny – Mirador Hanabanilla, ze které uvidíte celý park i přehradu Hanabanilla doslova jako na dlani. Stezka k vodopádu El Nicho je placená, v okolí silnice jsou ale i další vodopády a jezírka, ke kterým se dostanete už bez poplatku. Po prohlídce vodopádu se můžete vydat také na túru k prameni řeky Hanabanilla, který vyvěrá zpod skalního masivu.

Vodopád El Nicho

Vodopád El Nicho

Jak se k vodopádu El Nicho dostanete

Pokud k vodopádu El Nicho pojedete z města Cienfuegos, čeká vás zhruba hodinová, relativně pohodlná cesta. Z Cienfuegos pojedete po silnici Circuito Sur směrem ke Cumanayague, odtud pak dál k vesnici Crucecitas, poté je to již jen kousek ke vstupu do Parque El Nicho.

V případě, že byste se k vodopádu chtěli vydat z Trinidadu, pojedete z opačné strany a tím pádem budete muset projet park Topes de Collantes. V Trinidadu najedete na silnici Circuito Sur/12 a pojedete ve směru na Cienfuegos. Cesta přes Topes de Collantes je ovšem náročnější než z Cienfuegos a v některých místech vyžaduje auto s pohonem na všechna čtyři kola!

Ať již do parku dorazíte kteroukoliv z těchto cest, u vstupu budete musete zaplatit poplatek ve výši 9 CUC. Pak vám již nic nebrání vydat se pěknou okružní trasou k vodopádu.

Park je otevřen denně od 8:30 ráno. Pokud se tedy chcete vyhnout největšímu náporu turistů a užít si při koupání v jezírcích klidnější atmosféru, je dobré vyrazit do parku co nejdříve. Stezka k vodopádu El Nicho je turisty velmi oblíbená a v pozdějších hodinách už je zde poměrně dost lidí.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Vodopád El Nicho

Dovolená Vodopád El Nicho je dobrou volbou pro každého, koho láká Kuba. Podívejte se na aktuální zájezdy do destinace Vodopád El Nicho a nebo na žhavé Last minute, které jsou k dispozici. Stačí kliknout sem a rezervovat zájezd, který se vám bude líbit nejvíce!