Kousek od Trinidadu, na území provincíí Sancti Spíritus, Cienfuegos a Villa Clara, se rozprostírá krásné kubánské pohoří Sierra del Escambray. Nejvyšším bodem pohoří je hora Pico San Juan s nadmořskou výškou 960 metrů.

Celou oblast Sierra del Escambray pokrývá bujná vegetace, která zahrnuje různé druhy cedrů, borovice, eukalypty, kakaovníky, banánovníky, magnólie, mnoho druhů kapradin a domov tady má i národní květina Kuby – Mariposa (Motýlí květ). Poslední zmiňovanou Mariposu můžete vidět, třeba pokud se vydáte na stezku Sendero La Batata. Mimo to, v Sierra del Escambray naleznete množsví endemických druhů jak rostlin tak i živočichů.

Sierra del Escambray

Sierra del Escambray

Do pohoří se můžete vydat na pěší túru nebo třeba i na hřbetě koně. Na výběr jsou zde různé obtížnosti stezek. Výhodou je poměrně dobrá dostupnost pohoří, nicméně i tak je do některých míst potřeba mít auto s pohonem na všechna čtyři kola!

Zajímavá místa v pohoří Sierra del Escambray

V Sierra del Escambray najdete jeskyně, kaňony a také množství vodopádů. Konkrétně v části pohoří, kterou pokrývá přírodní rezervace Topes de Collantes, narazíte na 62 metrů vysoký vodopád Salto de Caburní. K Salto de Caburní dojdete náročnějším výstupem po úzké hliněné stezce. Vstupní bránou k Salto de Caburní je hotel Villa Caburni, kde zároveň na vrátnici musíte zaplatit vstupné k vodopádu. Ti z vás, kteří si nezapomenou plavky, se pod vodopádem mohou i vykoupat.

Další, již menší vodopády, které můžete v Sierra del Escambray vidět, jsou Salto Vega Grande a dále pak pěkný vodopád El Nicho, který se nachází v Parque El Nicho, jenž je rovněž součástí pohoří a ke kterému vás dovede okružní trasa. A není na této trase jediný! Cestou uvidíte několik dalších a narazíte i na jezírka, ve kterých se také dá koupat. Stezka k vodopádu El Nicho je placená, v okolí jsou ale i další vodopády a jezírka, ke kterým se dostanete už bez poplatku.

V pohoří Sierra del Escambray

V pohoří Sierra del Escambray

Pěstování kávy

Již od roku 1748 se na Kubě pěstuje káva a to dokonce výborné kvality. Největší část produkce kubánské kávy pochází sice ze Sierra Maestra, ale káva se pěstuje také v Sierra del Escambray. Výjimečnou chuť této kávě dodává složení půdy i místní ideální klimatické podmínky. Její kvalitu zaručuje pěstování bez chemických postřiků a ruční sběr kávových zrn. V rezervaci Topes de Collantes můžete navštívit malé muzeum, věnované pěstování a zpracování kávy.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Sierra del Escambray

Ta nejširší nabídka aktuálních zájezdů do destinace Sierra del Escambray je vám k dispozici. Stačí kliknout sem a nebo se podívat na nabídku akčních Last minute zájezdů do destinace Sierra del Escambray či Last minute nabídek na Kubu.