V Sierra del Escambray najdete jeskyně, kaňony a také množství vodopádů. Konkrétně v části pohoří, kterou pokrývá přírodní rezervace Topes de Collantes, narazíte na 62 metrů vysoký vodopád Salto de Caburní. Hlavním důvodem, proč se k tomuto vodopádu vydat, není ani tak jeho výška nebo mohutnost, jako spíše krása prostředí, ve kterém se nachází a vápencové skalní stěny, kterými stéká dolů.

Jak se k Salto de Caburní dostat

Vstupní bránou k Salto de Caburní je hotel Villa Caburní, kde zároveň na vrátnici musíte zaplatit vstupné k vodopádu ve výši 6,50 CUC. Přes hotel (velmi mi to připomnělo cestu k vodopádu Ramboda Falls na Srí Lance, kam se také jde přes hotel 🙂 ) pak budete pokračovat dále po asfaltové cestě až ke vstupu do parku Caburní. K vodopádu pak dojdete po cirka 7 kilometrů dlouhé stezce, ovšem počítejte s relativně náročným terénem!

Salto de Caburní Salto de Caburní

© Rolf G Wackenberg / Shutterstock.com

Cesta tam je hodně z kopce, cesta zpátky zase hodně do kopce, a to vše po úzké hliněné cestě a kamenech, kde to po dešti může hodně klouzat. Před vodopádem vás pak ještě čeká překonání žebříku. Cesta je opravdu namáhavá, ale vede hezkými svěžími lesy a skalami. Samozřejmou výbavou, pokud se sem vydáte, by určitě měla být dobrá obuv a dostatečná zásoba pitné vody.

Na začátku cesty narazíte na informační ceduli s plánkem trasy a také na bar, ve kterém máte možnost si zásoby tekutin doplnit. Cesta k vodopádu a zpět vám zabere cirka dvě a půl až tři hodiny. Ideální je vyrazit co nejříve ráno, abyste se vyhnuli náporu dalších turistů a žhnoucímu slunci. Zhruba 300 metrů před vodopádem Salto de Caburní je hezká laguna, do které vtéká menší vodopád. V laguně se můžete vykoupat a osvěžit (nezapomeňte si vzít plavky). Pokud je ovšem zrovna po deštích, počítejte s tím, že voda v laguně bude mít nepěknou hnědou barvu (ale osvěžující bude i tak 🙂 ).

Fauna a flóra

Rezervace Topes de Collantes, kterou budete procházet při cestě k Salto de Caburní, je domovem různých druhů ptáků. Zahlédnout zde můžete třeba endemického ptáčka s jasně červeným bříškem a zvláštně střapatým ocasem – tocororo (Kubánský trogon), který je národním ptákem Kuby. Když budete hodně pozorní a budete mít štěstí, mohli byste v rezervaci narazit i na nejmenšího ptáčka na světě – kolibříka zunzún či ptáčka cartacuba. Z rostlin, které v okolí stezky k Salto de Caburní rostou, je zajímavá hlavně Mariposa (motýlí květ), národní květina Kuby.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Salto de Caburní

Dovolená Salto de Caburní je dobrou volbou pro každého, koho láká Kuba. Podívejte se na aktuální zájezdy do destinace Salto de Caburní a nebo na žhavé Last minute, které jsou k dispozici. Stačí kliknout sem a rezervovat zájezd, který se vám bude líbit nejvíce!