Přímořské letovisko Porto Recanati leží asi 20 kilometrů od hlavního města regionu Ancona, v uzavřené zátoce pod horou Monte Conero. Nedaleko odtud se rozkládá turistický resort Marcelli di Numana.

Porto Recanati je klidná destinace, kde na vás dýchne klid a pohoda.

Porto Recanati

Porto Recanati

Co nabízí Porto Recanati

Město bylo známé již v římských dobách. Římané jej založili ve 2. století před naším letopočtem. Největšího rozvoje dosáhlo v 15. století. Na středověkém hradu Castello Svevo se v dnešní době konají pravidelné koncerty a různé kulturní události.

Atrakcí pro turisty je asi 3 kilometry dlouhá, i když úzká pláž pokrytá pískem a drobnými kamínky. Severní část pláže je volně přístupná se strmým vstupem do moře. Pláže nabízí různé vodní sporty, věnovat se můžete třeba plážovému volejbalu.

Pro děti se stalo lákadlem místní zábavní centrum Pista del Conero s bazény, tobogány a jinými vodními atrakcemi.

Kemp a pláž v Porto Recanati

Kemp a pláž v Porto Recanati

Dá se tu zazávodit i na motokárách.

Večer na vás čekají místní bary a diskotéky. Budete si rovněž užívat romantické procházky po plážích.

Ubytování je možné v několika ubytovacích zařízeních v severní části města. V centru objevíte dostatek obchodů, restaurací a pizzerií. Každý čtvrtek se zde konají místní trhy.

Výlety v okolí Porto Recanati

Můžete si zajet do nedalekého vnitrozemského městečka Recanati, které je rodištěm známého italského básníka Giacoma Leopardiho. K městským památkám patří Palazzo Leopardi, věž Torre del Borgo nebo Palazzo Comunale s obrazárnou.

Další výlety si udělejte do městečka Sirolo, Numana nebo do přístavu Portonuovo. Historické památky najdete ve středověkých městech Urbino, Ascoli Piceno a San Leo – s pevností.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Porto Recanati

Máme pro vás aktuální zájezdy do destinace Porto Recanati a nebo další spoustu zájezdů do Itálie. Podívejte se i na aktuální Last minute pro destinaci Porto Recanati a vyberte si tu nejzajímavější nabídku!