Marcelli di Numana (někdy bývá označováno jako Marcello di Numana) leží přibližně 20 kilometrů severně od Ancony – hlavního města italského regionu Marche. Je to velmi oblíbené rekreační středisko. Rozkládá se v národním parku Parco del Conero. Spokojeni zde budou zejména milovníci klidu, pohody, čistého prostředí a to vše v romantických skalních útesech.

Toto letovisko leží vedle letoviska Numana, se kterým je úzce spojeno, čímž vzniká velmi pěkné turistické středisko s dostatečným zázemím pro turisty.

Marcelli di Numana

Marcelli di Numana

Co nabízí Marcelli di Numana

Zdejší překrásné pláže se na rozdíl od většiny ostatních italských pláží příkře svažují do moře a nejsou tedy vhodné pro malé děti a nezkušené plavce. Velká část je přístupných jen po vodě nebo po různých pěších stezkách.

Na hlavní široké pláži je připraveno množství atrakcí. Můžete si zde vypůjčit lehátka a slunečníky a věnovat se nejrůznějším vodním sportům. Pláž byla oceněna Modrou vlajkou EU.

Nádherné pláže u Marcelli di Numana

Nádherné pláže u Marcelli di Numana

Místo je vyhledávané vyznavači potápění, surfování, rybaření i jachtingu.

Kromě vodních sportů se tu sportovně založení návštěvníci mohou vyžít při plážovém volejbalu, tenise, jízdě na kolečkových bruslích, jízdě na koních nebo joggingu.

Městečko Marcelli di Numana láká kromě odpočinku na plážích i svými restauracemi, bary, kavárnami a pizzeriemi, kde můžete posedět u dobrého jídla a pití. Nalézá se tu rovněž dostatek obchodů a obchůdků.

Pláž letoviska Numana

Pláž letoviska Numana

Zajímavosti v okolí Marcelli di Numana

Ve městě se nachází i malý přístav. Asi 10 kilometrů dlouhou příjemnou procházkou se můžete dostat do přístavní zátoky s městečkem Portonovo. Tamní rybí restaurace nabízejí čerstvé ryby a mořské plody.

Výhled z Monte Conero

Výhled z Monte Conero

Směrem do vnitrozemí se zvedá pohoří Monte Conero, které vytváří nádhernou kulisu modrému moři s plážemi. Nejvyšší hora Conero poskytuje úžasný výhled na celou Rivieru del Conero s desítkami malých pláží obklopených vegetací.

Nedaleký národní park je protkán hustou sítí turistických a cyklistických stezek. Marcelli di Numana je tak ideálním místem pro pěší výlety.

Na zájezd se můžete vypravit i autem do nedaleké Ancony nebo třeba do Lorety, ministátu San Marino nebo do Říma.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Marcelli di Numana

Dovolená Marcelli di Numana je dobrou volbou pro každého, koho láká Itálie. Podívejte se na aktuální zájezdy do destinace Marcelli di Numana a nebo na žhavé Last minute, které jsou k dispozici. Stačí kliknout sem a rezervovat zájezd, který se vám bude líbit nejvíce!