Portonovo bývala starobylá rybářská vesnice, která se postupem času přeměnila na turisty hojně navštěvované letovisko. Leží v regionu Marche, jen pár kilometrů od města Ancona, na úpatí Monte Conero v nádherné a nedotčené Přírodní rezervaci Conero.

Portonovo

Portonovo

Co nabízí Portonovo

Portonovo nabízí křišťálově čistou vodu a čistou pláž s jemnými oblázky. V tomto letovisku si vychutnáte klid, pohodu a nádhernou přírodu daleko od turistického ruchu. Je zde jen pár hotelů a budov, proto je tato destinace ideální pro ty, kteří na dovolené nevyhledávají bohatý noční život a preferují spíše pohodu a klid.

Portonovo je v podstatě přírodní záliv, který lodím nabízel ideální místo pro kotvení. Proto bylo toto místo osídleno již v pravěku různými kmeny, především Picény, Římany a Byzantinci. Od konce středověku až do konce 19. století bylo součástí Církevního státu a než se definitivně stalo město součástí Itálie, prošlo také nadvládou Francouzů.

Oblázková pláž v Portonovo

Oblázková pláž v Portonovo

Pokud si budete chtít zpříjemnit odpoledne či podvečer procházkou, zavítejte ke krásnému kostelu sv. Marie z 11. století, který stojí v blízkosti pláže. Za návštěvu také stojí strážní věž De Bosis z 18. století či Napoleonova tvrz, kterou přestavěli na hotel.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Portonovo

Zajímala by vás nabídka zájezdů do destinace Portonovo? Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů či Last minute, které Portonovo nabízí. Případně se podívejte i na další zájezdy do Itálie, nebudete litovat!