Tři kilometry jižně od moderního letoviska Locri se nachází vykopávky antického města „Lokroi Epizephyrioi“. Lokroi bylo založeno kolem roku 673 před naším letopočtem na území dnešní Kalábrie jako poslední z velkých „polis“ na jónském pobřeží severně od Zephirion Acron, dnešního Capa Bruzzana. Historie města začala skandálem: řecké aristokratky opustily spolu s mužskými otroky na lodích svůj domov v Lokridě, jelikož jejich manželé trávili více času ve válce než v manželské posteli.

Locri

Locri

Ve všedních i náboženských záležitostech v Lokroi měly ženy opravdu velký vliv, což se například v kultu projevilo uctíváním bohyň Afrodity, Déméter a Persefony.

Zajímavá místa Locri

Area archeologica di Locri Epizefiri

Jednotlivé oddělené zóny vykopávek v Area archeologica di Locri Epizefiri u kalábrijského města Locri tvoří jeden velký archeologický areál. V Contrada Marasa blízko muzea jsou k vidění zbytky původně 7 kilometrů dlouhého městského opevnění a základy jónského chrámu.

Area archeologica di Locri Epizefiri

Area archeologica di Locri Epizefiri

Novější vykopávky prokázaly, že tato svatyně byla zasvěcena kultu Afrodity. Dokonce se předpokládá, že věhlasný „Tronto Lodovisi“ z Palazzo Altems v Římě původně pocházel z „celly“ chrámu. Autem po silnici dojedete k obytné a řemeslné čtvrti Centocamere, kde byly odhaleny základní zdi velké „stoy“ (zdobené sloupové haly), četné domy a pec na vypalování keramiky.

V areálu Area archeologica di Locri Epizefiri

Pozůstatky antického divadla v areálu Area archeologica di Locri Epizefiri

Slepá ulička vás zavede k antickému divadlu, z jehož hlediště, tvořeného přírodním úbočím kopce, je výhled na moře – není snad lepšího divadelního představení.

Museo Nazionale di Locri Epizefiri

Muzeum Museo Nazionale di Locri Epizefiri představuje obsáhlou a nápaditě uspořádanou sbírku, jež přibližuje všední den i kult v antickém městě, které se nacházelo nedaleko dnešního Locri.

Museo Nazionale di Locri Epizefiri

Museo Nazionale di Locri Epizefiri

Většina nálezů z vykopávek však byla převezena do muzea v Reggio di Calabria.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Locri

Dovolená Locri je dobrou volbou pro každého, koho láká Itálie. Podívejte se na aktuální zájezdy do destinace Locri a nebo na žhavé Last minute, které jsou k dispozici. Stačí kliknout sem a rezervovat zájezd, který se vám bude líbit nejvíce!