Mýtickým skalám „Skylly“, které jsou ve dvanáctém zpěvu Odyssey popisovány jako sídlo šestihlavého netvora, dnes vládne středověká tvrz. Díky velkolepým výhledům, pěkným plážím, čistému moři s potápěčskými revíry a přátelské atmosféře je Scilla jedním z nejvyhledávanějších míst na Costa Viola v Kalábrii.

Scilla

Scilla

Tyrhénské moře, které Scillu omývá, je krásně čisté a zvýrazňuje příjemné rekreační centrum, kde hlavní roli hrají citrusové plody a rybářství.

Hlavní dominantou je skála uprostřed vesnice s hradem Ruffo, jež odděluje dvě čtvrtě Scilly – Marina Grande a  Chianalea, ležící na pobřeží. Třetí čtvrť – San Giorgio se rozkládá na vrcholku skály za starověkým hradem.

Letovisko Scilla s hradem Ruffo

Letovisko Scilla s hradem Ruffo

Objevíte tu rovněž kostel Spirito Santo se známým obrazem La discesa delle Spirito Santo (1799) od F. Celebrana. Život zde kypí zejména na náměstí San Rocco (Piazza San Rocco).

Bouřlivé oslavy provázejí Svátek mečounů (první týden v srpnu) i Svátek svatého Rocha (16. srpna).

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Scilla

Máme pro vás aktuální zájezdy do destinace Scilla a nebo další spoustu zájezdů do Itálie. Podívejte se i na aktuální Last minute pro destinaci Scilla a vyberte si tu nejzajímavější nabídku!