Podivný skalní útvar Pentedattilo, jenž připomíná otevřenou ruku, se tyčí nad domy vesnice (jeho název vznikl z řeckého „pente daktyloi“ = pět prstů). Až se budete blížit k vesnici, uvědomíte si zvláštní ticho a klid – obec je totiž pustá. Toto nejfotografovanější místoKalábrii se stalo obětí administrativy.

Pentedattilo

Pentedattilo

V polovině šedesátých let 20. století konstatovala civilní ochrana nebezpečí horského sesuvu, a tak musela být vesnice evakuována. Provincie Reggio patří k seismicky obzvlášť ohroženým oblastem a není zde žádné místo, které by v uplynulých 30 letech zůstalo ušetřeno zemětřesení – žádné kromě Pentedattila. Očividně byla ruka útesu dost silná na to, aby všechno nesvaté z přírody vypudila. Pouze proti byrokratům nic nezmohla.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Pentedattilo

Zaujal vás náš článek o destinaci Pentedattilo v Itálii? Chtěli byste sem vyrazit na zájezd? Klikněte sem a podívejte se na nabídku aktuálních zájezdů či akčních Last minute, které Pentedattilo nabízí a vyražte ve vámi vybraném termínu a za cenu, která vám bude vyhovovat! Dovolená v Itálii je skvělá volba!