Hana Coastal Higway je silnice, která vede podél východního pobřeží. Na levé straně silnice je oceán, na pravé vodopády, bujná bambusová džungle a ovocné stromy.

Na silnici dlouhé 84 kilometrů je více jak 60 mostů, více než polovina z nich má pouze jeden jízdní pruh. Cesta vede z Kahului do města Hana, proto se jí zpravidla říká Road to Hana.

Zajímavá místa Road to Hana

Poblíž značky 10 mil se rozprostírá Arboretum a botanická zahrada. Rostou zde původní havajské druhy rostlin.

Asi jednu míli za značkou 11. míle najdeme cetu, která vede k dolnímu vodopádu Puohokamoa. Prohlédnout si můžeme také skromnější horní vodopád. Bonusem navíc je možnost vykoupání v jezírcích pod vodopády.

Road to Hana

Road to Hana

Hned za ukazatelem 22.míle je Pua´a Ka´a State Park, kde spadá ještě více vodopádů. Zde máte možnost se vykoupat v prostředí plném zeleně.

Na značce 32. míle narazíte na Wai’anapanapa State Park s černou písečnou pláží. Vody jsou zde zrádné a koupání se nedoporučuje. Uvidíte tu mořské jeskyně a skalní oblouk. Půjdete-li po pobřežních stezkách k mořské jeskyni, překvapí vás krvavě zbarvená voda, což způsobují miliony malých krevet v moři.

Jeden z mnoha a mnoha mostů na Road to Hana

Jeden z mnoha a mnoha mostů na Road to Hana

Asi jednu míli za značkou 42. míle je Ohe´o Gulch. I zde jsou desítky bazénů a četné vodopády na východním okraji Haleakala National Park.

Vyhlídky na krásné pobřeží podél Road to Hana

Vyhlídky na krásné pobřeží podél Road to Hana

Míli za značkou 45. míle objevíte nejpozoruhodnější kaskádu na Havajských ostrovech, Wailua Falls. Vystupte na nedalekém parkovišti a projděte se pěšky přes tyto vodopády s bujnou vegetací.

Vodopády podél Road to Hana nejsou výjimečné

Vodopády podél Road to Hana nejsou výjimečné

Silnice končí ve městě Hana. Pokud tam přijedete před západem sunce, nenechte si ho ujít.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 5 hvězdy
    5 / 5 (1 )
  • 100%
  • (1) Recenze

Summary:

Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

Road to Hana průměr, ale mám tip, jak si ji vylepšit :)

dne 2015-05-08 18:51:45

Road to Hana je trošku přechválené "místo" bych řekl. Američani z toho maj vítr, že je to nebezpečná cesta a že má člověk řídit opatrně a jánevímcoještě. Kecy. Cesta je úplně v pohodě, a pokud umíte řídit jako průměrný člověk tak nebudete mít vůbec problém. Chce to brát ohledy na řidiče kolem sebe a být trošku opatrný (zatáčky jsou prudké a do spousty z nich není vidět), ale to je asi tak vše, co je na tom složitého. Takže z tohohle hlediska se není čeho bát.
Samotná cesta do Hany nám přišla fajn, ale že by to bylo něco, co bychom museli absolvovat znova, to ani omylem. Zastavili jsme na pár místech, viděli nějaké vodopády atp., bylo to hezké, ale samotná cesta pro nás v tomto případě zajímavým cílem nebyla.
Určitě počítejte s tím, že cestou není moc kde si nakoupit, takže jídlo a pití si vemte s sebou. Cestou jsme potkali jen jeden obchod tak jsme buď slepí nebo nevím, ale nikde jinde nebylo možné nic moc zajímavého koupit. Samotná Hana je spíš jen vesnička, kde nic moc není a neměla by být cílem výletu. Pokud trpíte nevolností v autě, určitě si vemte kinedryl, těch zatáček je tady hodně a bylo by vám zle.
Za samotnou Road to Hana bych dal tak ***, některým místům po cestě ****. Proč jsem ale dal hvězdiček pět, teď vysvětlím. Road to Hana končí v Haně. To je oficiální verze. Za Hanou cesta pokračuje dál, ale dle průvodců je soukromá a nesjízdná. Auta z autopůjčoven tady prý nesmí. Nevím. Když si koupíte výlet, kdy Road to Hana projedete v minibuse, tak s vámi mohou pokračovat celý okruh dále na jih. My to proto riskli a v Haně neodbočili,ale pokračovali dále :)) Byla to dobrá volba, pár za Hanou je na cestě klid, jen malinko aut a cesta je v pohodě. Jo, je tady asi 40 kilometrů prašné cesty (štěrk), ale je v pohodě, chce to být jen trošku opatrný. Super na tomhle úseku je naprostá změna krajiny, je tu spousta moc hezkých míst. Projeli jsme to komplet a udělali úplný okruh. Je to na náročné celodenní řízení (jeli jsme to 13 hodin s řadou zastávek), takže samotná cesta musí být cíl, tak pokud rádi neřídíte, asi to neabsolvujte. Jinak je to v pohodě. Určitě tuhle část cesty doporučuju, nám se líbila hrozně moc a celkově to výlet do Hany posunulo dost nahoru :) Hodně se nám líbilo třeba Ke'anae, pláž s černým pískem a taky pláž s červených pískem (jsou tam prima jezírka, kde se dá osvěžit). Pokud do dvou dnů od výletu na Haleakalu půjdete na Seven sisters, budete mít vstup zdarma (stejná vstupenka), je to taky hezké místo.Dovolená Road to Hana

Dovolená v destinaci Road to Hana? Dobrá volba! Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů a nebo na akční Last minute, které jsou nyní k dispozici. Podívejte se i na nabídku zájezdů na Havajské ostrovy a vyberte si ze všech dostupných možností!