Kolem ostrova vede Hana Highway a přímo u ní leží jezírka Ohe’o Gulch, což jsou bazénky vytvořené potokem, lemované černou lávou a malými kaskádovými vodopády. Bazénky příjdou vhod k osvěžení tím spíš, že koupel v moři může být kvůli výskytu žraloků a silným proudům nebezpečná a nedoporučuje se.

Přesto, že je stále součástí Národního parku Haleakala, jsou jezírka Ohe’o Gulch přístupná z Hana Highway (hlavní okružní cesty okolo Maui), a to cirka půl hodiny cesty za městem Hana.

Pokud máte v plánu navštívit kráter sopky Haleakala (a divil bych se, kdyby tomu tak nebylo 🙂 ), nechte si vaši vstupenku do parku, protože platí 3 dny v celém národním parku Haleakala a dostanete se s ní právě i sem, k jezírkům Ohe’o Gulch.

Jezírka Ohe'o Gulch

Jezírka Ohe’o Gulch

Nachází se zde nejméně 7 jezírek, v nichž voda protéká z jednoho jezírka do dalšího. Jezírka mohou být z různých důvodů nepřístupná pro plavání, zejména buď z důvodu a hodně pršelo a je zde ostrý proud a hodně vody a nebo protože pršelo málo, voda zde stojí a může být zdrojem různých nákaz. Pokud by se stalo, že budete v jezírcích a voda se začne zvedat, okamžitě z jezírek utečte na suchou zem, tzv. flash floods (bleskové povodně) zde nejsou nic neobvyklého a jsou smrtelně nebezpečné.

Vodu v jezírcích nepijte a nepijte ji ani z pramenů v okolí, pokud si ji nejprve chemicky neošetříte (či pomocí UV lampy, běžný mechanický filtr nemusí stačit).

Oblíbený Pipiwai trail začíná u vstupu do parku u Ohe’o Gulch a je dlouhý asi 3 km. Vede k Waimoku falls a Makahiku Falls. Trail může být kluzký a blátivý, ale rozhodně stojí za námahu. Cestou uvidíte několik vodopádů a také úchvatný bambusový les. Cestou minete bránu, kterou prosím vždy po průchodu zavřete. Jedná se o systém plotů, který zabraňuje divokým prasatům a kozám ničit přirozené prostředí v parku.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 5 hvězdy
    5 / 5 (1 )
  • 100%
  • (1) Recenze

Summary:

Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

Moc hezký jezírka a bezva trek!

dne 2015-01-31 12:05:50

Stezka k Ohe'o Gulch je úplně v pohodě a jezírka jsou super na osvěžení. Jen vyražte brzo ráno, ať tady nemáte davy lidí. Vede sem ještě druhá stezka, která je o dost delší a vede přes bambusový les a končí u super vodopádu - určitě doporučuju, pokud budete mít čas. Ale trek je dlouhý a ne úplně jednoduchý.
Nám se jezírka Oheo Gulch líbila hodně, ale známí tady byli v létě a říkali, že tady nebylo moc vody a v jezírcích tak nebylo moc rozumné se koupat (voda tam stála a neprotíkala). Určitě se zeptejte rangera, jestli je voda nebo ne, pokud budete chtít jít trek k vodopádu nahoře.
Jo a cesta sem nám přišla zajímavější než celá slavná Road to Hana. Byla úzká, křivolaká, byla to větší sranda :))Dovolená Jezírka Ohe’o Gulch

Klikněte pro zobrazení nabídky Jezírka Ohe’o Gulch: zájezdy nebo Jezírka Ohe’o Gulch: Last minute a vyberte si tu nejzajímavější dovolenou v destinaci Jezírka Ohe’o Gulch!