Ostrov Maui je ze všech havajských ostrovů v poměru k velikosti nejrozmanitější (je to zjednodušeně řečeno zmenšený Big island).

Většinu ostrova, téměř tři čtvrtiny, zabírá sopka Haleakala a zbytek ostrova pokrývá deštný prales. Sopka Haleakala je sopkou spící, takže je možné podívat se i do jejího kráteru, kde narazíte na množství prašných cest. Nerostou zde téměř žádné rostliny, s výjimkou vzácného endemitu močolistu stříbrného (Stříbrný meč), který jinak roste ještě na sopce Mauna Kea. Jinak jen popel a prach.

Maui - mapa

Maui – mapa

V západní části ostrova můžete zhlédnout, v městečku Lahaina, kulturní památky.

Maui byl podle legendy polobůh, který vyzvedl havajské ostrovy ze dna oceánu. V legendě se říká, že Maui chytil slunce a to mu slíbilo dlouhé slunečné dny pro obyvatele ostrova.

Maui – Ostrov mnoha údolí

Ostrov Maui má přezdívku „Ostrov mnoha údolí“. Původně byly vedle sebe dva sopečné ostrovy, které při erupci spojily proudy lávy. Místo, kde došlo ke spojení ostrovů, je nejvíce osídleno a je nejúrodnější. Pěstuje se zde cukrová třtina a ananas.

Ostrov má krásné písčité pláže s průzračnou vodou, což vytváří ideální možnosti pro koupání, opalování, šnorchlování a relaxaci. Narazíte tu na vyhlášená golfová hřiště a rovněž se zde můžete dobře najíst a nakoupit.

Kvůli častému výskytu žraloků a nebezpečným mořským proudům se však nedoporučuje koupat na východním pobřeží ostrova.

Magický ostrov Maui

Magický ostrov Maui

Zajímavá místa ostrova Maui

K atrakcím ostrova patří silnice Hana Coastal Higway, která vede po východním pobřeží. Její atraktivita spočívá v množství úzkých mostů a stovek ostrých zatáček (cesta je často označována jako Road to Hana).

Další atrakcí je městečko Lahaina, s největším banyánem (banyan tree) na Havajských ostrovech i v celých Spojených státech. Najdete zde i galerie a krámky s kuriozním zbožím.

Největší atrakcí ostrova je Iao Valley State ParkHawaii Nature Center.

Můžete navštívit i velrybářské muzeum nebo Sugar Cane train.

Video níže vám představí několik výjimečných pláží na ostrově Maui. Podívejte se!