Iao Valley State Park patří k nejdeštivějším místům na světě, deštivější je již jen okolí hory Wai’ale’ale v ostrově Kauai.

Iao Valley State Park je snadno dostupný, má zpevněné chodníky a získáte tu dostatek informací. Je vhodným místem pro návštěvu starších lidí a dětí, protože stezky jsou krátké a zpevněné.

Iao Valley State Park

Iao Valley State Park

Hlavní atrakci tvoří vrchol Kūkaemoku, vysoký 686 metrů, který má tvar jehly. V havajské kultuře je známý jako falický kámen boha oceánu Kanaloa. Jeho tvar je však optickou iluzí, ve skutečnosti je to delší rokle, jen z boku není její delší stěna vidět.

Iao Valley State Park je místem jedné z nejslavnějších bitev v havajských dějinách, když v roce 1790 král Kamehameha porazil armádu Maui, ve snaze sjednotit havajské ostrovy. Přesto, že armáda místních bojovníků mohla využít vrch Kūkaemoku jako rozhlednu, přesto je král Kamehameha porazil. Říká se, že tehdy tekla krvavá řeka až k oceánu.

Vrchol Kukaemoku (Iao Needle)

Vrchol Kukaemoku (Iao Needle)

Turistické stezky jsou řádně značené, většinou dlážděné a fyzicky docela nenáročné. Doporučuje se zastávka u Přírodovědného muzea, které nabízí výlety s průvodcem. Nechejte se provést údolím a seznámit s rostlinami a živočichy vyskytujícími se v parku. Přírodovědné muzeum se nachází nedaleko vchodu do Iao Valley State Park. Vzhledem k časté oblačnosti v odpoledních hodinách doporučujeme do Iao Valley State Park  dorazit nejlépe hned ráno.

Otevřeno je zde od 7 ráno do 7 večer.

Návštěvu tohoto místa si nenechte ujít, je opravdu kouzelné.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 4 hvězdy
    4 / 5 (1 )
  • 80%
  • (1) Recenze

Summary:

Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Hezké místo...

dne 2015-01-06 04:26:53

Iao Valley je hezké místo, kam se vyplatí zajet, pokud máte cirka hodinku času a je hezké počasí. Nejblbější na něm je parkování - vybírají 5 USD a to i když není žádné volné místo. Člověk pak sedí v autě jak jelito a čeká, až se uvolní místo. Tohle by mohli mít zmáknuté lépe. Nejsou tady ani záchody (byly, ale zavřené) a není tady žádný obchůdek, takže si pití a jídlo přivezte s sebou. Není tady ani moc kde sednout a dát si třeba sváču, v tomhle to bylo zklamání. K Iao needle je to hezká procházka po chodníku, je to kousek a úplně v pohodě. Nikam jinam se tady asi jít nedá. Výhledy jsou ale super a stejně super je i needle, vypadá to fakt jako jehla :) Celkový dojem je rozporuplný - je to klasická americká atrakce dělaná pro stádo ovcí, což nesnáším, ale výhledy jsou hezké. Tak dávám **** ať nežeru :))Dovolená Iao Valley State Park

Chcete-li vyrazit na dovolenou na Havajské ostrovy a zajímá-li vás přímo destinace Iao Valley State Park, podívejte se na aktuální nabídku zájezdů, které sem míří! K dispozici je celá řada zájezdů na Havajské ostrovy a podívat se můžete také na aktuální nabídku Last minute zájezdů. Neváhejte, dovolená na Havajských ostrovech je bezva!