Lahaina je město na západním pobřeží ostrova Maui.

Lahaina v havajštině znamená „kruté slunce“ a vystihuje sucha, která území občas zasahují. V současnosti zde žije asi 11,5 tisíce obyvatel, ale během turistické sezony se počet může zvýšit až na 40 tisíc.

Přístav města  Lahaina

Přístav města Lahaina

Centrum dění ve městě je soustředěno v přední ulici, kterou lemují obchody a restaurace. Bývá plná turistů. Od roku 1820 do roku 1845 byla Lahaina hlavním městem království.

V 19. století se město stalo centrem světového velrybářského průmyslu a často tu docházelo ke konfliktům mezi velrybáři a křesťanskými misionáři. Konflikty se několikrát natolik vyhrotily, že došlo až k ostřelování města z velrybářských lodí.

Lahaina Lahaina

© EQRoy / Shutterstock.com

Ve městě objevíte několik zajímavých míst:

  • Slavný Banyan Tree – Je považován za centrum města. Tento mohutný strom se rozkládá přes celý městský blok .

  • Lahaina Free Hula Show – Je respektováno jako nejlepší a nejautentičtější havajské luau v Pacifiku. Staré Lahaina Luau je pastvou pro oči i žaludek. Zažijete ohňové atrakce a tanec hula, chutné nápoje a velký sortiment tropických pokrmů.

  • Halloween v Lahaině – Nejdivočejší Halloween na ostrovech. Každý rok zaplní ulice 25 až 35 tisíc lidí v kostýmech, které se často tvořily více než jeden rok.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 4 hvězdy
    4 / 5 (1 )
  • 80%
  • (1) Recenze

Summary:

Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Bezva městečko

dne 2015-03-03 20:49:44

Lahaina je super městečko, kde můžete strávit v pohodě několik dní odpočinkem. Je tady všechno, co člověk potřebuje - spousta ubytování, obchodů, krásné pláže (objeďte si i okolí), park, kde se dá chodit si zaběhat a nebo prostě jen posedět ve stínu... fakt super, líbilo se mi tady hodně. Dá se jít i na nějaké treky (jeden kolem pobřeží), mají tady i velrybářské muzeum (ale tam jsme nešli). Docela dost co dělat, ale na odpočinek ideální.Dovolená Lahaina

Láká vás Lahaina? Hledáte-li zájezdy do destinace Lahaina, které vás sem vezmou, podívejte se na aktuální nabídku zájezdů se zajímavými cenami. K dispozici je hodnocení jednotlivých nabídek, řada termínů a cen, ze kterých si můžete vybrat! Pro nabídku aktuálních zájezdů, které nabízí Lahaina, klikněte sem a pro akční nabídky Last minute pak zase sem.