Hlavním městem provincie Espaillat je město Moca. Leží v severní části ostrova Hispaniola a je jedno z mnoha prosperujících měst v této oblasti. Od hlavního města Santo Domingo je vzdáleno necelých 150 km směrem na sever.

Historie města Moca

Historie města je pochmurná. Časté útoky haitských povstalců byly završeny v roce 1805, kdy bylo město zcela vypáleno a veškeré obyvatelstvo povražděno. Město se pozvolna opět osídlovalo a v roce 1822 se stalo samostatnou obcí. Město je známé také jako „La Villa Heroica“ – vyjádření vděku, těm, kteří v dějinách země sehráli velice důležitou roli.

Kostel ve městě Moca Kostel ve městě Moca

© Mygola, www.mygola.com

Obživu získávají domácí zejména díky zemědělské produkci. Na úpatích kopců se pěstuje především káva a tabák, z této oblasti pocházejí jedny z nejlepších doutníků na světě. Dalšími komoditami jsou jitrocel a juka, jejich převážná část je dosud sklízena ručně.

Pokud budete městem projíždět, zastavte se v Iglesia Corazón de Jesus, je jedním z nejkrásnějších kostelů v celé Dominikánské republice. Skleněná okna byla dovezena z Itálie. Je na nich zobrazena křížová cesta a všichni apoštolové. Nedaleko najdete také dům diktátora Rafaela Trujilla.

Ze slavných rodáků připomeňme např. spisovatelku Aída Cartagena Portalatin, baseballového hráče Danny Almonteho, slavného doktora Dr. Eduarda Antonia Marte, syna odvážného vlastence Felixe Antonia Marte.

Jak se do města Moca dostat

Ze Santiaga a La Vegy zde v pravidelných intervalech jezdí gua-gua za zhruba 2 USD.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Moca

Zajímala by vás nabídka zájezdů do destinace Moca? Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů či Last minute, které Moca nabízí. Případně se podívejte i na další zájezdy do Dominikánské republiky, nebudete litovat!