Santiago de los Caballeros je druhým největší městem Dominikánské republiky. Je hlavním městem provincie, sídlem arcibiskupství a důležitým správním i zemědělským centrem oblasti. Nachází se na severu země, v údolí Cibao, které je neuvěřitelně úrodné. Městem protékají řeky Rio Norte a Arroyo de Guarabo.

Santiago de los Caballeros má mezinárodní letiště, na kterém bohužel nemohou přímo přistávat letadla z Evropy. Do města se dostanete autobusem nebo autem po dálnici. Místní zkracují plný název města na Santiago.

Santiago de los Caballeros Santiago de los Caballeros

© Janel J. Díaz

Historie města Santiago de los Caballeros

Santiago založil Bartholomew Columbus (Colón) roku 1495, avšak v roce 1562 bylo původní Santiago i natolik poničeno, že bylo znovu postaveno vedle řeky Yaque del Norte, kde ho najdeme dodnes. V Jacagua jsou ještě k vidění zbytky starého města.

Z historických pramenů se dovídáme, že zde dlouhá léta probíhaly boje mezi Francouzi a Španěly. V roce 1863 získalo město nezávislost. Nejvíce snad Santiago utrpělo při občanské válce v roce 1912. Na denním pořádku byly popravy politických vězňů, při povstání zahynulo mnoho občanů Santiaga. Po zásahu USA nastala léta klidu a prosperity, kterou zajišťovalo pěstování cukrové třtiny, tabáku, kakaa a kávy.

Bylo zavedeno elektrické osvětlení, vydlážděny ulice a v neposlední řadě nastal boom ve výstavbě města. V roce 1922 byla otevřena Hwy Duarte, silnici, která spojovala Santiago s Bonao, La Vegou a Santo Domingem. Část této dálnice, hlavní silniční tah Duarte, vedoucí ze Santo Dominga do Národního parku Monte Christi, je jednou z nejkvalitnějších silnic v zemi.

V letech 1931 – 1964, za vlády krutého diktátora Trujilla prosperita nejen Santiaga, ale celá země začala postupně upadat.

Zajímavosti Santiago de los Caballeros

V prostorách bývalé radnice Palacio Consistorial se dnes nachází malé muzeum věnované bohaté historii města. V zajímavém stavebním slohu je postavena budova městského divadla Gran Teatro. Sbírku karnevalových masek najdete v Museo de Arte Folclórico Tomás Morel. Další zajímavostí města je Katedrála de Santiago Apóstol, která je kombinací gotického a neoklasicistního slohu. Byla vystavěna v letech 1868 – 1895 a naleznete ji na Calle 16 de Agosto. V katedrále se nachází hrobka diktátora Ulisese Heureauxe a krásně vyřezávaný mahagonový oltář.

Snad v každém větším městě na světě existuje nákupní zóna. V Santiagu je to ulice Calle del Sol. Najdete zde vše, na co jen pomyslíte, od oblečení, přes obuv až po počítače. Jsou zde i různé bary, diskotéky, kavárny. Připravte se na malou průchodnost ulice.

Pomník hrdinů v Santiago de los Caballeros

Pomník hrdinů v Santiago de los Caballeros

Nepřehlédnutelný El Monumento – 67 m vysoká socha Krista, je nejen připomínkou na velkou vzpouru proti španělské kolonizaci a následnou obnovu Dominikánské republiky, je také vyhlídkou na nezapomenutelné Santiago a překrásné údolí Ciabo. Památník byl postaven ve 40. letech minulého století na příkaz diktátora Trujilla, dnes přejmenován na počest bojovníkům za nezávislost na Monumento a los Héroes de la Restauración de la República.

Santiago je také známé jako metropole výroby doutníků a rumu. Všeobecně se tvrdí, že místní doutníky jsou ty „nej“ v Karibiku. Balí se zde i ty nejdražší doutníky značky Davidoff. Do manufaktury na výrobu doutníků León Jiménez se organizují exkurze.

Pokud vás zajímá vše kolem doutníků, navštivte Museo del Tabaco. Budete ale potřebovat slovník, tedy pokud neovládáte španělštinu, poněvadž, vše o historii tabáku, procesu výroby atd. je ve španělštině.

Kromě tabákového muzea ve městě najdete i Sociedad Centro de Recreo – privátní společenský klub, který byl otevřen roku 1894 a je nejstarším klubem svého druhu v zemi. Přístup mají jen členové, ale pokud budete mít vhodný oděv, budete se moci podívat dovnitř.

Další významnou komoditou je rum, který se vyrábí v továrně Brugal and Bermúdez. V rámci prohlídky továrny budete mít i možnost degustace.

Po návštěvách pamětihodností, exkurzích v továrnách na výrobu rumu a doutníků je třeba si užít i jiných „radostí“.

Volný čas v Santiagu de los Caballeros

K nejrůznějším druhům zábavy a povyražení slouží i rozlehlý aquapark Kaskada. Je to největší park svého druhu v Karibiku. K dispozici jsou dva veliké bazény, skluzavky, umělé potoky, bary, restaurace a živá hudba. Aquapark má i svůj hotel s kapacitou 200 pokojů.

Jestliže se ve městě ocitnete týden před velikonoční nedělí, zažijete místní karneval, který je stejně živý a bouřlivý jako v Santo Domingu. Pokud chcete zažít to pravé, navštivte diskotéky Las Vegas, kde si můžete zatancovat, nebo poslechnout různé hudební styly. V Racho Merengue vás uchvátí typický rytmus merengue. Ve zmíněných diskotékách pravidelně naživo vystupují i národní hvězdy, jejichž koncerty byste si fakt neměli nechat ujít.

Město, které si zachovalo svůj typický šarm, se sice nenachází u moře, ale jak výše uvedeno, má svým návštěvníkům co nabídnout. Přidáte-li k tomu všemu ještě příjemnou teplotu kolem 26 °C, návštěva Santiaga dozajista splní vaše očekávání.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Santiago de los Caballeros

Máme pro vás aktuální zájezdy do destinace Santiago de los Caballeros a nebo další spoustu zájezdů do Dominikánské republiky. Podívejte se i na aktuální Last minute pro destinaci Santiago de los Caballeros a vyberte si tu nejzajímavější nabídku!