Národní park Ruinas de la Isabela naleznete asi 45 km od Puerto Plata. Národní park připomíná druhou osadu, kterou založil Kryštof Kolumbus na ostrově Hispaniola. Na své druhé plavbě našel první osadu Cap-Haitien na Haiti zcela zničenou, proto ji přesunul zde.

Dodnes se v národním parku Ruinas de la Isabela zachovaly obrysy původních staveb první osady. Navštívit zde můžete malé muzeum, které tuto událost také připomíná, vědeckou rezervaci Laguna Rincón nebo sladkovodní ornitologickou rezervaci Laguna Cabral, která se soustředí na výzkum sladkovodních želv.

Ruinas de la Isabela Ruinas de la Isabela

© fussels, www.panoramio.com/user/2790579

Poblíž jezera se nachází Polo Magnetico (magnetický pól), zajímavostí je, že pokud zde položíte míček, sám se začne kutálet do kopce.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 4.5 hvězdy
    4.5 / 5 (2 )
  • 90%
  • (2)

Summary:

Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

Skvělý historický park!!

dne 2014-12-09 12:43:54

Areál je asi 2 hodiny cesty z Puerto plata, takže je to docela kus cesty. Samotné místo je moc hezké, je to vlastně místo, kde poprvé přistál Kryštof Kolumbus na jeho cestě do Indie (respektive Ameriky) a dodnes zde jsou vidět pozůstatky budov, kde se tito objevitelé usídlili! Zajímavé jsou i kostry asi 150 lidí, které se zde dochovaly. Vstupné je jen asi 200 pesos (50kč +-), děti to mají zdarma.

Průvodce byl milý, vtipkoval, ale jeho angličtina byla dost lámaná. Hlavně na američanech bylo vidět, že se nechytají :-D My se smáli, naše angličtina není o moc lepší než ta průvodcova, takže jsme si rozuměli tak akorát. Amíci potřebujou, aby na ně člověk mluvil dokonalou angličtinou, jinak asi nerozumí, trubky :-D

Kousek odsud jsou krásné pláže, kde se dá po prohlídce zajet na chvíli odpočinout, než se člověk zase vydá na cestu zpět.Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Hezké historické místo

dne 2014-10-26 11:38:25

Pokud máte děti, určitě se sem podívejte, přecijen je to místo, které hraje významnou roli v osídlování ameriky, takže pro děti (zvlášť ty školou povinné) je to dobré i ze vzdělávacího hlediska :)Dovolená Národní park Ruinas de la Isabela

Ta nejširší nabídka aktuálních zájezdů do destinace Národní park Ruinas de la Isabela je vám k dispozici. Stačí kliknout sem a nebo se podívat na nabídku akčních Last minute zájezdů do destinace Národní park Ruinas de la Isabela či Last minute nabídek do Dominikánské republiky.