Sosúa se nachází v provincii Puerto Plata v Dominikánské republice. Bylo založeno ve čtyřicátých letech 20. století židovskými uprchlíky z Evropy, po nichž je pojmenováno mnoho zdejších ulic. Z dřívější běžné zemědělské osady se během několika let stalo rušné letovisko. Poklidný ráz a romantiku vystřídaly noční kluby, bary a přeplněná pláž. Potkáte zde především německy hovořící turisty.

Pláž u Sosúa

Pláž u Sosúa

Město je poměrně malé, takže jej bez problémů projdete pěšky. Pokud se ale potřebujete dostat na určité místo rychle, můžete využít motoconcho, což je způsob dopravy, kdy si naskočíte jako spolujezdec na motocykl a necháte se zhruba za 25 pesos dovézt kam potřebujete. 

Pro cestování mezi jednotlivými letovisky je ideální gua-gua, minivany jezdící mezi Puerto Plata a Rio San Juan. V době dopravní špičky jezdí každých pět nebo deset minut.

Hotely na pobřeží města Sosúa

Hotely na pobřeží města Sosúa

Mezi turisticky nejzajímavější a nejnavštěvovanější místa patří beze sporu hlavní městská pláž Playa Sosua s centrem pro potápěče, a klidnější Playa Alicia, vhodná pro turisty hledající klid a odpočinek.

Jak se do Sosúa dostat

Nejsnadněji se na Sosúu dopravíte letecky z letiště v Puerto Plata. Po příletu zaplatíte vstupní poplatek ve výši $10 a poté projdete imigrační kontrolou. Pokud budete z tohoto letiště odlétat mezinárodním letem, zaplatíte ještě odletovou taxu ve výši $20.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Sosúa

Dovolená Sosúa je dobrou volbou pro každého, koho láká Dominikánská republika. Podívejte se na aktuální zájezdy do destinace Sosúa a nebo na žhavé Last minute, které jsou k dispozici. Stačí kliknout sem a rezervovat zájezd, který se vám bude líbit nejvíce!