Puerto Plata je přístavní město stejnojmenné dominikánské provincie, které bylo založeno již v roce 1496, tedy pouhé 4 roky po objevení Nového světa Kryštofem Kolumbem. Leží na úpatí hory Pico Isabel de Torres (855 m n. m), kde stojí socha Krista Spasitele (jedná se o napodobeninu sochy z Rio de Janeira) a odkud je opravdu krásný výhled do okolí.

Toto největší město severního pobřeží Dominikánské republiky je lemováno přímořskou promenádou Malecon, známou především svými nezastřešenými restauracemi, obchody a bohatým nočním životem.

Puerto Plata Puerto Plata

© Dmitry Chulov / Shutterstock.com

V Puerto Plata se zachovalo nebývalé množství památek, navštívit můžete starobylou španělskou pevnost Fortaleza San Felipe, náměstí Parque Central s monumentálními viktoriánskými stavbami či viktoriánský přístav s manufakturou na výrobu rumu nebo manufakturu na výrobu doutníků či muzeum jantaru.

Při procházce městem narazíte také na muzeum Del Ámbar, jež je považováno za nejstarší muzeum Dominikánské republiky. Při pobřeží určitě neminete litinový maják El Faro postavený v roce 1879.

Ulice Puerto Plata Ulice Puerto Plata

© Paul McKinnon / Shutterstock.com

Na sever od města, leží malý poloostrov, kde je jedno z největších nalezišť jantaru na světě.

V okolí najdete více než 11 km pláží, se spoustou plážových resortů, které nabízejí vysoký standard služeb a ubytování.

Kulturní zajímavosti Puerto Plata

Mezi nejvýznamnější svátky v Puerto Plata bezesporu patří již od konce 19. století karneval, který se koná každoročně každou neděli v únoru a vrcholí průvodem první březnovou neděli.

V ulicích města tak budete mít jedinečnou možnost vidět masku ďábla Cojuelo, jenž je ústřední postavou oslav, doprovázenou propracovanými maskami a kostýmy obsahující prvky španělské, africké, Tainské a Dominikánské kultury. Ulice se zaplní hudbou, oblíbenými místními tanci či ukázkami různých druhů umění.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 3 hvězdy
    3 / 5 (1 )
  • 60%
  • (1) Recenze

Summary:

Dosaženo 50 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 3*: 3">
3 /5 stars

Pár zajímavých míst, nakupování slabé

dne 2014-12-31 10:16:42

Do Puerto Plata jsme jeli dvakrát. Jednou v rámci výletu zařízeného delegátkou a podruhé v taxi. Výlet se jmenoval City tour v Puerto Plata - docela fajn výlet, viděli jsme největší zajímavosti města a nejbližšího okolí, což bylo prima. Když jsme sem jeli podruhé, vzali jsme si taxi, chtěli jsme si zajet nakoupit. Na hotelu nás odrazovali, že je to nebezpečné a že nelze garantovat naši bezpečnost - ha ha. Na místě byl klid, nebezpečí jsme opravdu necítili, ale byli jsme tam přes den. V noci bych si tam netroufla. Bohužel spousta obchodů byla zavřená, takže jsme nakonec stejně nenakoupili :o(Dovolená Puerto Plata

Zaujal vás náš článek o destinaci Puerto Plata v Dominikánské republice? Chtěli byste sem vyrazit na zájezd? Klikněte sem a podívejte se na nabídku aktuálních zájezdů či akčních Last minute, které Puerto Plata nabízí a vyražte ve vámi vybraném termínu a za cenu, která vám bude vyhovovat! Dovolená v Dominikánské republice je skvělá volba!