Negombo je rybářské městečko leží na západním pobřeží, asi 6 km severně od mezinárodního letiště Bandaranaike a 35 km severně od Colomba. Stejnojmenná laguna byla v dřívějších dobách využívána jako obchodní přístav. Holanďané odtud vyváželi hlavně koření a skořici, která se zde pěstuje.

Co nabízí Negombo

Několik kilometrů dlouhou širokou pláž s hnědým pískem lemuje ulice Porutota Road, dříve Lewis Place, na které najdete množství obchůdků, restaurací a barů. Na pláži je možnost vodních sportů, moře v tomto místě však nemá příliš čistou vodu a bývají zde často velké vlny.

Pláž v Negombu

Pláž v Negombu

Pokud se v této oblasti rozhodnete potápět, můžete vidět několik zachovalých korálových útesů či vrak lodi.

Na některých místech se pláž doslova hemží místními rybáři. Své úlovky pak prodávají na severu města, na druhém největším rybím trhu (Llelamě) na Srí Lance.

V Negombu je také mnoho památek z dob kolonizace. Po Holanďanech zde zbyla pevnost, kterou později Britové přestavěli na vězení. Za návštěvu stojí také neoklasicistický kostel sv. Marie.

Známý rybí trh v Negombu

Známý rybí trh v Negombu

Turisty k návštěvě lákají také mokřady Muthurajawela, na jižním okraji města, které jsou největší oblastí mokřadů na Srí Lance. Mokřady jsou domovem více než 190 rostlinných a živočišných druhů, mezi něž patří vodní ptactvo, krokodýli, ale i poloopice.

Mnoho turistů překvapí, že jejich let nekončí v Colombu (třebaže je tak uvedeno na letence), ale právě nedaleko letoviska Negombo, které dnes právě díky blízkosti letiště patří mezi nejnavštěvovanější místa celé Srí Lanky. Do Colomba to pak je v podstatě hodina cesty autobusem či taxi, tak s tím počítejte, chystáte-li se právě do Colomba. Řada turistů se zde zastaví jen na den či dva (před odletem či po příletu) a zbytek dovolené tráví v některém z dalších letovisek Srí Lanky či putováním po celém ostrově.

Rybářská vesnice v Negombu

Rybářská vesnice v Negombu

Negombo – nejrušnější letovisko Srí Lanky

Negombo je však dnes opravdu velice rušným letoviskem, plným hotelových resortů a není problém tady především v sezoně vidět davy turistů. Právě to je pro řadu lidí lákadlem, neboť v Negombu má člověk k dispozici kompletní turistický komfort a velice široké zázemí ubytování, restaurací, barů, diskoték a dalších míst, která vám umožní strávit zajímavou a aktivní dovolenou v exotickém prostředí. Na druhou stranu, pokud hledáte klid, romantiku a nebo prostě jen chcete vidět skutečnou Srí Lanku, pak pro vás bude Negombo jako červený hadr pro býka a budete se mu snažit vyhnout za každou cenu.

Kostel města Negombo

Kostel města Negombo

Názor na podobná rušná letoviska nechť si každý udělá sám za sebe podle toho, jaké cestování mu vyhovuje a co na dovolené hledá. Negombo je, podobně jako řada dalších letovisek na západním pobřeží Srí Lanky, vhodné především pro ty, kdo se na dovolené rádi baví a chtějí mít k dispozici kompletní turistický servis.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 3.75 hvězdy
    3.75 / 5 (4 )
  • 75%
  • (4)

Summary:

Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Velká vesnice s mnoha hotely

dne 2015-03-26 10:23:48

Moře je tady docela divoké, ale pláž krásná. Otravní jsou místní, kteří chodí po pláži a pořád nabízí všemožné suvenýry. Je tady spousta obchodů se suvenýry a dalším zbožím, několik restaurací a pár barů. V noci (po setmění) tady ale není moc kam jít, o zábavu se nám starali v hotelu. Negombo je sice v podstatě jen vesnice, která je docela roztahaná. My bydleli blízko centra, ale známí třeba měli hotel v podstatě několik kilometrů daleko a pořád to přitom bylo Negombo. Takže dejte pozor, kde budete bydlet, aby to odpovídalo tomu, co na dovolené chcete dělat. Po celém letovisku ale není vůbec problém se přepravovat v tuktuky, kterých je tady hromada a kteří vás převezou po městě velice levně. atkže i když budete bydlet hodně bokem, můžete si na jídlo nebo nákupy nebo drink sjet tuktukem. Celkově je to tady moc fajn, líbilo se nám.Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 3*: 3">
3 /5 stars

Nic extra

dne 2015-03-21 15:58:09

Poloha Negomba není úplně nejlepší, protože leží kousek od letiště, takže tady jezdí hodně turistů. Většina hotelů jsou komplexy, ze kterých v podstatě není nutné nikam vycházet, když má čllověk zaplacené all inclusive.

Negombo je letovisko s mnoha restauracemi a bary, hromadou obchodů. Je možné odsud udělat řadu výletů do okolí a nebo i několikadenní cesty po srí lance. Stačí pronajmout auto i s řidičem a vyrazit.

Přišlo nám to tady takové trošku umělé v tom, že tady to, jak vypadá život na Srí lance, fakt neuvidíte. My jeli na 3 denní okruh ostrovem a to bylo hodně zajímavé!

Místní pláž není nic extra, na lehnutí fajn, na koupání nic extra, voda není bůh ví jak čistá a nedá se to srovnat třeba s Egyptem nebo dalšími destinacemi v Indickém oceánu (Mauricius, Maledivy).Dosaženo 250 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Super na poznávání Srí Lanky

dne 2015-03-11 23:22:28

Negombo je dobrá destinace na poznávání Srí Lanky, není moc daleko od letiště, což je fajn po dlouhém letu z Evropy. Nenašli jsme tady ale moc možností kam si zajít třeba na jídlo nebo nějaký bar. Měli jsme hotel s all inclusiwe, takže nám to nevadilo, ale trošku mě to překvapilo. Negombo je super hlavně když chcete mít na ostrově základnu a chcete Srí Lanku poznávat výlety, protože se odsud dá jednoduše zajet třeba do Colomba nebo na Sigiriyu, Anuradhapuru a tak. Blízko je i sloní sirotčinec, což je taky moc hezké místo. Pro nás ideální destinace!Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Super trhy

dne 2015-02-04 20:36:35

Negombo není nic vyloženě extra, je tady hodně skvělých hotelů a restaurací, které musíte zkusit, ale město nemá moc velkou atmosféru a není to tak úplně Srí Lanka. Na druhou stranu tady ale můžete zažít něco typicky srílanského - rybí trh! Vyražte brzy ráno a uvidíte druhy ryb, které jste nikdy předtím neviděli! Je to tady sice trošku drastické, tak s tím počítejte, ale je to vážně zážitek pro oči i nos :DDovolená Negombo

Láká vás Negombo? Hledáte-li zájezdy do destinace Negombo, které vás sem vezmou, podívejte se na aktuální nabídku zájezdů se zajímavými cenami. K dispozici je hodnocení jednotlivých nabídek, řada termínů a cen, ze kterých si můžete vybrat! Pro nabídku aktuálních zájezdů, které nabízí Negombo, klikněte sem a pro akční nabídky Last minute pak zase sem.