Hledáte-li na Srí Lance letovisko, které bude ležet u moře, bude relativně blízko řady zajímavých míst a bude nabízet jak turistické zázemí tak i relativní klid (přestože tyto dva posledně jmenované parametry jsou v podstatě protichůdné), pak můžete s klidným svědomím zvolit Mirissu.

Toto plážové letovisko leží na jižním pobřeží Srí Lanky, nedaleko jižního cípu ostrova, necelou hodinku jízdy busem východně od přístavu Galle a cirka 4 kilometry od letoviska Weligama a správního centra Matara. Nabízí poměrně hezkou písčitou pláž, spoustu barů, restaurací a obchůdků (to vše buď přímo na pláži a nebo v její těsné blízkosti), řadu možností ubytování – od levných hostýlků až po dražší hotely a celou řadu zajímavých míst v okolí.

Velká pláž v letovisku Mirissa

Velká pláž v letovisku Mirissa

Nevýhodou Mirissy, podobně jako celé řady dalších letovisek na pobřeží Srí Lanky, je to, že jí prochází velice rušná hlavní cesta, která navíc odděluje pláž od většiny ubytovacích kapacit, takže se přecházení cesty nevyhnete.

Pláž a zajímavosti letoviska Mirissa

Pláž je zde nicméně moc hezká, je rozdělena na dvě části – menší, která leží na východní straně letoviska a která nabízí větší soukromí a klid (nejsou zde bary a restaurace) a větší, která je od té menší oddělena sérii hotýlků (mezi oběmi plážemi je malá cestička, po které se dá přejít) a která nabízí několik plážových barů (kde se lze i dobře najíst za relativně rozumné ceny) a u které je i několik obchodů se vším možným.

Mirissa se skaliskem v moři

Mirissa se skaliskem v moři

Na jižním konci větší pláže najdete malé skalisko, které zde doslova trčí z vody a na které lze přejít po úzké písčité kose, která bývá v době přílivu zatopena mořem. Na samotné skalisko vedou schůdky a nahoře je několik laviček, kde si můžete (a to doporučuji) vychutnávat nádherné západy či východy slunce a vůbec idilickou pohodu místa, které je opravdu velmi fotogenické. Povšimněte si, že v moři na východní straně ostrůvku uvidíte bidla (posedy tvořené jedním „klackem“ zapíchnutým do dna, na kterém rybáři sedí řadu hodin) rybářů, kteří zde pravděpodobně někdy loví ryby. Nám se je zahlédnout nepodařilo, nicméně ony posedy naznačují, že zde někdy opravdu bývají.

Výhled ze skaliska na letovisko Mirissa

Výhled ze skaliska na letovisko Mirissa

Kromě možnosti se v Mirisse hezky opálit a dobře najíst, zde můžete zajít také na vyhlášené masáže do masérského salonu Badora Spa (leží naproti oné malé pláže), který vede velice příjemný pán, jež pracoval v Německu a Británii a za vydělané peníze si zde postavil několik domů, jež mu dnes slouží jako masérské salony, kde zaměstnává několik masérů. Masáže zde sice nejsou nejlevnější, ale na druhou stranu, pan majitel je vystudovaný fyzioterapeut (poradí vám, kterou masáž absolvovat a proč), má vynikající ohlasy a masáže jsou velmi příjemné, takže budete-li moci, neváhejte!

Loďky na pláži v Mirisse

Loďky na pláži v Mirisse

Zajímavosti v okolí letoviska Mirissa

Budete-li chtít vyrazit na nějaký výlet po okolí, nabízí Mirissa několik možností. Asi nejčastější výlet, který z Mirissy lidé podnikají, je prohlídka holandského města Galle, které je opravdu krásnou ukázkou architektury koloniální éry a rozhodně patří mezi nejkrásnější městečka Srí Lanky. Dalším oblíbeným cílem výletníků mohou být skalní chrámy Mulkirigala, kam se lze dopravit autobusem za cirka 2 hodiny (optimální je vzít bus, který jede směrem na Tangalle, ale projíždí městečkem Beliatta, kde přestoupíte na bus přímo do Mulkirigaly). Budete-li chtít, dostanete se odsud i k náronímu parku Yala, nicméně nepočítejte s tím, že byste se po cestě z Mirissy mohli zúčastnit safari, to byste museli vyjíždět opravdu hodně brzy ráno, což nejde stihnout.

Rybářské posezy poblíž letoviska Mirissa

Rybářské posezy poblíž letoviska Mirissa

Budete-li potřebovat více služeb či vybavenější obchody, vyražte do Weligamy a nebo Matary, což jsou mnohem větší města s daleko komplexnější infrastrukturou. Navíc leží jen pár minut cesty od Mirissy.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 4 hvězdy
    4 / 5 (2 )
  • 80%
  • (2)

Summary:

Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Mirissa má hezkou pláž, fajn místo

dne 2015-04-29 14:41:38

V Mirisse jsme zastavili na cestě po jižním pobřeží ostrova, kdy jsme hledali hezké pláže. Ta v Mirisse je oblíbená, tak jsme byli zvědaví. Pláž je tady opravdu hezká, s pěknými stylovými bary (kombinace bambus a dřevo se mi hrozně líbí), kde si člověk sedne, dá si ovocný shake a může koukat přes palmové listy na oceán...pohoda.

Pláž je docela dlouhá, hezký byl její konec,kde začínaly skály a kde byly i nějaké apartmány. Myslím, že tady musí být pobyt opravdu hezký, ale na ubytování jsme se podívat nešli, měli jsme v té době rezervaci na další dva dny, tak jsme to nechtěli hrotit.

Pláž v Mirisse se nám líbila, hezký je i ostrůvek, který je část dne opravdu ostrovem, část dne se sem dá dostat suchou nohou (podle přílivu a odlivu).

Mirissa se nám líbila velice, ale je pravda, že je tady strašně debilní ta hlavní cesta, která vede částečně kolem pláže a ze které je tady slyšet hluk. Taky by se místní mohli více starat o čistotu pláží a sbírat odpadky. Ale to platí pro celou Srí Lanku. Bohužel.Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Příjemné plážové letovisko se snadnou dostupností

dne 2015-01-26 12:54:28

Mirissa je jedním z nejhezčích letovisek, které jsme na Srí Lance (na jejím jižním a západním pobřeží) viděli. Je pravda, že jsme plážová letoviska nějak extra nevyhledávali, ale když už jsme někde byli, tak jsme se tam i prošli. A v Mirisse se nám líbilo asi nejvíce, proto jsme tady nakonec místo původně plánovaných 2 nocí zůstali na 6 dnů :-)

Mirissa je vesnička, která leží podél hlavní silnice vedoucí po jižním pobřeží. Je zde hustý provoz, což je největší nevýhoda, protože cestou na pláž je obvykle nutné cestu přecházet a někdy je to vážně "zážitek". Pokud byste sem jeli s dětmi, najděte si ubytování přímo u pláže, protože představa, že bych nechal jít dítě samotné přes hlavní cestu ve mě nevyvolává zrovna příjemné představy. Pokud budete mít hotel u pláže, je letovisko pro děti naprosto vhodné, jinak spíše ne, proto dávám i nižší hodnocení této kategorie.

Pláž je tady hezká a má dvě části. Velká hlavní pláž s bary a restauracemi poskytuje dostatek prostoru,ale někdy tady bývá dost rušno. Vedlejší malá pláž poskytuje větší klid. Nejvíce se nám líbilo na malé písečné kose, která spojuje s pevninou skalnatý ostrůvek, který z vody trčí právě mezi velkou a malou pláží. Na ostrůvek vede chodník a schody, takže zde můžete jít pozorovat krásný západ slunce, což doporučuji. Jsou tady i lavičky, kde se dá sednout a jen v klidu odpočívat a relaxovat.

V Mirisse je klasická nabídka turistických služeb - obchody, stánky, restaurace, bary, masáže atp. Je tady i spousta různých druhů ubytování, takže si vybere opravdu každý.

Z městečka se dá jednoduše dělat výlety po celém jižním pobřeží Srí Lanky, protože autobusy tady projíždí neustále a není problém na nějaký nastoupit a přesunout se do vedlejších letovisek, do města Galle a nebo kamkoli jinam budete chtít. Za většími nákupy se dá jet do sousedních měst Weligama a Matara, kde je větší výběr obchodů (ideálně si ale nákupy nechte až před odlet do Negomba nebo Colomba).Dovolená Mirissa

Zajímala by vás nabídka zájezdů do destinace Mirissa? Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů či Last minute, které Mirissa nabízí. Případně se podívejte i na další zájezdy na Srí Lanku, nebudete litovat!