Leptokaria, původní malá rybářská vesnička, je vyhledávaným místem pro rekreaci alergiků a astmatiků. Rozprostírá se tu krásná dlouhá písčito-oblázková pláž s průzračnou mořskou vodou a s pozvolným vstupem do moře. Zdejší mořská voda je považována za jednu z ekologicky nejkvalitnějších v celém Řecku. Opakovaně bývá oceňována Modrou vlajkou Evropské unie.

Leptokaria

Leptokaria

Je zde vhodné místo pro dovolenkovou rekreaci pro všechny věkové skupiny. Rodiny s dětmi ocení množství vodních radovánek, nechybí ani atrakce zdejšího lunaparku, jenž byl vystavěn v centru města. K největším atrakcím patří trampolíny, kolotoče, obří skluzavky a jízda místním vláčkem. Sportovně založení návštěvníci mohou vyzkoušet některý z vodních sportů – jízdu na vodních lyžích, na skútrech, paragliding, jízdu na banánu za motorovým člunem. Na pláži je možnost zahrát si plážový volejbal.

U pláže v Leptokarii

U pláže v Leptokarii

Všechny návštěvníky pak láká pobřežní promenáda s množstvím obchodů, tavernami, kavárničkami. V mnohých restauracích se zde setkáte s jídelním lístkem napsaným i v češtině. Ceny jsou zde blízké cenám v našich restauračních zařízeních. Každé úterý se zde konají tradiční trhy, které si rozhodně nenechte ujít. O zábavu se vám postarají diskotéky s moderní i tradiční řeckou hudbou. Romantické jsou večerní procházky po promenádě.

Z Leptokarie můžete rovněž podnikat řadu vletů za zajímavými místy v okolí. Pokud si vypůjčíte auto nebo motorku, můžete se vydat na výlet do pohoří Olympu vzdáleného jen 5 km, zajet si do Athén, ke klášterům Meteora, Soluně nebo Aquaparku. V okolí Leptokarie se nachází také spousta historických objektů a vykopávek, které budou zajímat především milovníky historie.

Olympská riviéra nabízí mnoho možností také pro sportovce. Mnozí slavní sportovci sem vyrážejí právě v podzimních a jarních turnusech za splněním svého tréninkového plánu. Pokud vás sportování skutečně baví a hledáte nějakou vhodnou aktivitu na dovolené, využijte této možnosti a udělejte si dovolenou akční. Možností k tomu je hned několik – cyklistika, jogging, joga, pilates, tai-chi, fitness, potápění, plážový volejbal.

Pláž v letovisku Leptokaria

Pláž v letovisku Leptokaria

Pro milovníky nenáročných procházek Olympská riviéra nabízí několik nenáročných procházek:

 • Vyjít si můžete do pohorského městečka Litochoro, jež bylo zasvěcené bohem Diem víle Lito. Do Litochora se dostanete linkovým autobusem s jedním přestupem, taxíkem, nebo půjčeným autem.
 • Další možností je vycházka do kaňonu Enypeas, kam vás z Litochora dovedou směrovky. Můžete projít celým kaňonem až k vodopádům a jezírkům, kde se podle legendy koupala sama bohyně Afrodité.
 • Asi 5 km jihozápadně z Litochora se nalézá malý klášter sv. Joanise, který je schován hluboko v lese a vede k němu asfaltová málo frekventovaná silnice.
 • Novější a také větší klášter sv.Dionísia najdete cca 4 km severozápadně od Litochora.
 • Z Litochora si můžete vyjít k chatě Stavros ve výšce 1000 metrů nad mořem. Tato vyhlídka není nijak daleko, po serpentinách pojedete z městečka stále ve směru na „Olympos, Prionia“. Chatu Stavros uvidíte po cca 5 km po pravé straně. Po dalších asi 15 km dojedete ke starému klášteru sv. Dionisia a k chatě Prionia. Tato místa jsou od sebe vzdálená jen zhruba 2 km a jsou značena na rozcestí dobře umístěnými ukazateli. Z chaty Prionia (1.200 m.n.m.) pak už vedou jen stezky k chatě a ve směru výšlapu na nejvyšší vrchol Olympu. Pokud Vám zdolání těchto míst postačí, můžete ochutnat v chatě Prionia místní typickou horskou fasolovou polévku „gigantes fasolies“.
 • Hodnocení uživatelů

 • Hodnocení: 0 hvězdy
  0 / 5 (0 )
 • 0%
 • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Leptokaria

Leptokaria je krásné místo, které stojí za návštěvu. Prohlédněte si proto zájezdy do destinace Leptokaria či aktuální nabídku Last minute a vyberte si, co vás zaujme nejvíce! K dispozici jsou i další zájezdy do Řecka, stačí kliknout sem a vybrat si :-)