Asi 3 kilometry severně od Nei Pori se nachází příjemné letovisko Platamonas. Dominantou střediska je zřícenina křižáckého hradu Platamonas s mohutnou věží ze 13. století. Odtud oceníte nádherný výhled na moře a celé okolí. Za dobré viditelnosti je možné spatřit i pobřeží poloostrova Chalkidiki.

Letovisko Platamonas s hradem

Letovisko Platamonas s hradem

Dnešní letovisko Platamonas bylo původně malou rybářskou vesničkou. Dnes tu najdete vše potřebné ke strávení příjemné dovolené. Hlavní třída je lemovaná obchody se suvenýry, butiky, minimarkety, restauracemi, tavernami s místními specialitami i stánky s rychlým občerstvením. Noční vyžití se nabízí v několika moderních barech, diskotékách a klubech.

Vyhlášené jsou taverny s mořskými specialitami, jež jsou díky místním rybářům v Platamonasu připravovány zaručeně z nejčerstvějších úlovků.

Hrad Platamonas

Hrad Platamonas

Písečná pláž poskytuje místa k odpočinku, ale také ke sportování na pláži i v moři. Pláž byla oceněna Modrou vlajkou Evropské unie. Díky pozvolnému svažování do moře je vhodná i pro malé děti, seniory a nepříliš zdatné plavce. Pobřeží je omýváno průzračně čistým mořem a kdo má zájem, může se věnovat některému z řady nabízených vodních sportů.

Ve zdejším přístavu kotví nejen loďky místních obyvatel, ale také drahé jachty zahraničních návštěvníků. Příjemnou procházkou podél pobřeží se můžete dostat až do sousedního Nei Pori, kde na vás čeká další nepřeberná nabídka zábavy, nakupování a kulinářských zážitků.

Areál hradu Platamonas

Areál hradu Platamonas

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Platamonas

Máme pro vás aktuální zájezdy do destinace Platamonas a nebo další spoustu zájezdů do Řecka. Podívejte se i na aktuální Last minute pro destinaci Platamonas a vyberte si tu nejzajímavější nabídku!