Letovisko Katerini Paralia leží asi 8 kilometrů od města Katerini a 70 kilometrů jižně od Soluně. Najdete zde krásné čisté moře s plážemi, z nichž některé jsou oceněny Modrou vlajkou Evropské unie.

Dominantou této lokality je ortodoxní kostel na nábřeží.

Zdejší restaurace nabízí řecké rybí speciality, bývají často otevřeny dlouho do noci. V místě se nachází množství pizzerií, taveren, cukráren i restaurací s evropskou a světovou kuchyní. Mají tu rovněž menší i velké supermarkety, obchody se suvenýry, zlatem, oděvy, ale i bankomaty a směnárny. Na okraji letoviska bývají pořádány četné diskotéky, je tu několik klubů a barů.

Katerini

Katerini

V jižní části Katerini Paralia se nalézá malý přístav, kde každé časné ráno rybáři prodávají čerstvé ryby.

Večer můžete s dětmi navštívit lunapark s ohromnými nafukovacími hrady, s kolotoči a houpačkami nebo se po Parálii svézt kočárem taženým koňmi.

Každý večer projíždějí Parálií prodejci s čerstvou zeleninou a ovocem.

Zdejší pláž je dlouhá a široká. Dají se zde využít klubové pláže s lehátky, slunečníky, sprchou a občerstvením. Pokud budete chtít využít lehátko nebo slunečník, je požadována konzumace jednoho nápoje na osobu a den.

Městské pláže jsou rovněž vybaveny sprchami. Můžete si zapůjčit šlapadla, svézt se na banánu či využít široké nabídky vodních sportů.

Pláž v letovisku Katerini

Pláž v letovisku Katerini

Přes den je k dispozici areál Aperio se sladkovodními bazény. Vstup je zdarma a opět je požadována pouze konzumace jednoho nápoje na osobu a den.

Najdete zde i odlehlé a opuštěné pláže, ke kterým je nutno dojít pěšky.

Kouzelné bývají večerní procházky po pěší zóně.

Z letoviska jezdí každých 15 minut autobus do města Katerini. Zde můžete zavítat do krásného parku s vodotrysky a fontánami nebo se projít po úchvatné pěší zóně. Každou sobotu a středu se tu konají místní trhy s ovocem, zeleninou, bylinkami, ale i oděvy.

Pěší a večer osvětlenou zónou se z letoviska Katerini Parália dostanete do asi 4 kilometry vzdáleného letoviska Katerinoskala, které je také nazýváno Olympic Beach. Zdejší pěší zónu můžete využít i pro sport, konkrétně pro in-line brusle. Najdete tu také půjčovny aut, motorek a kol.

Pokud si zapůjčíte auto, určitě si projeďte celou Olympskou riviéru a podívejte se i na pláž v Place nebo si zajeďte do malebné vesničky pod Olympem Palios Pandeleimonas, jež vyniká ojedinělou tradiční architekturou a krásným kostelem Agios Panteleimonas.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Katerini

Láká vás Katerini? Hledáte-li zájezdy do destinace Katerini, které vás sem vezmou, podívejte se na aktuální nabídku zájezdů se zajímavými cenami. K dispozici je hodnocení jednotlivých nabídek, řada termínů a cen, ze kterých si můžete vybrat! Pro nabídku aktuálních zájezdů, které nabízí Katerini, klikněte sem a pro akční nabídky Last minute pak zase sem.