Rethymno je třetím největším městem na Krétě. Leží asi 80 kilometrů od hlavního města Heraklion na severním pobřeží, pod pohořím Ida. Architektura města je ovlivněna benátskou a tureckou nadvládou. Ve městě se nachází množství mešit a starých tureckých domů.

Přístav v Rethymnu

Přístav v Rethymnu

Městu vévodí stará benátská pevnost Fortezza, která stojí nad přístavem s majákem.

Pevnost Fortezza

Pevnost Fortezza

V centru města můžete obdivovat řadu historických památek, k nimž patří například kašna Arimondiho, postavená v roce 1929. Turisté zde narazí na restaurace, kavárny, taverny a bary.

Jsou zde široké možnosti nákupů v marketech, luxusních buticích s oblečením i v prodejnách s klenoty. Odpočinek nabízí městský park a v něm umístěná malá zoologická zahrada.

Kašna Arimondiho

Kašna Arimondiho

Na severním pobřeží se rozkládá několik turistických středisek s hotelovými komplexy. Leží zde také největší sladkovodní jezero na Krétě.

Soutěska Kourtaliotiko

Soutěska Kourtaliotiko

Na jižním pobřeží najdete krásné zálivy s menšími a klidnějšími letovisky. Dostanete se sem soutěskou Kourtaliotiko nebo strží Kotsifou s nádhernými pohledy na moře.

Kotsifou

Kotsifou

Dalším zajímavým místem je město Georgioupolis. Je to původně rybářská osada ležící mezi Rethymnonem a Chanií. Za obdiv stojí spousta cypřišových a eukalyptových hájů.

Rethymno

Rethymno

V blízkém okolí města Rethymno se nacházejí i další známá turistická letoviska jako např. Scaleta, Sfakaki, Adelianos Kampos, Perivolia, Pigianos Kampos a Dramia. V o něco větší vzdálenosti pak můžete navštívit Platanes, Georgiopolis, Panormos, Bali a na jižním pobřeží Kréty také letovisko Plakias. Na výlet si můžete zajet třeba k jezeru Kournas a na jižní pobřeží Kréty pak např. do Frangokastelo, Moni Preveli nebo Chora Sfakion.

Jezero Kournas

Jezero Kournas

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Rethymno

Máme pro vás aktuální zájezdy do destinace Rethymno a nebo další spoustu zájezdů do Řecka. Podívejte se i na aktuální Last minute pro destinaci Rethymno a vyberte si tu nejzajímavější nabídku!