Letovisko Plakias se rozkládá asi 40 kilometrů jižně od města Rethymno. Název letoviska je odvozen od řeckého slova Plaka, což znamená deska. Označuje skálu, která se nachází na východním konci zálivu, kde letovisko leží.

Letovisko Plakias

Letovisko Plakias

Z malé rybářské vesničky vyrostlo během několika let turistické středisko, kde nechybí taverny, malé obchůdky a markety, ve kterých nakoupíte vše potřebné. Obchůdky jsou rozmístěny podél pobřežní promenády. Taverny a bary poskytují možnost noční zábavy.

Koupat se můžete na dvou plážích.

Plakias

Plakias

Hlavní pláž je  písečná a rozpíná se podél centra až ke skále, kde objevíte rovněž nudistickou pláž. Další pláž se vine na západním okraji letoviska. Je to místo vhodné pro potápění a šnorchlování. Obdivovat budete živý podmořský život. Pláže jsou zde hezké a jelikož je letovisko spíše menší, nebývají přeplněné a vždy si tak najdete své místečko.

Někdy, za větrného počasí, kdy vítr zvedá písek, může být pobyt v letovisku nepříjemný. Tehdy se můžete vydat pěšky k nedaleké pláži Souda ležící západně od Plakias v kryté zátoce. Pěší procházka vám zabere asi 30 minut.

Tunel v Plakias

Tunel v Plakias

Po svých se můžete také vydat k tunelu, jenž je vytesán ve skále a pokračuje k bývalému upevnění vybudovanému k obraně zálivu. Naskytne se vám nevšední pohled na celý záliv a městečko Plakias.

Plakias nabízí mnoho dalších pěších vycházek, například do vnitrozemí, ke třem vodním mlýnům u vesničky Myrthio. Další vycházku můžete uskutečnit po silnici k východní pláži Damnoni, v sezóně sem jezdí také malý vláček objíždějící Plakias.

Zátoka Preveli s palmovou pláží

Zátoka Preveli s palmovou pláží

Zapůjčeným automobilem se dá vyrazit ke krásné palmové pláži Preveli s klášterem Moni Preveli. Opačným směrem leží pevnost Frangokastello, kde je také krásná písčitá pláž.

Na  pláž Preveli se z Plakias dostanete také turistickou lodí.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Plakias

Dovolená v destinaci Plakias? Dobrá volba! Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů a nebo na akční Last minute, které jsou nyní k dispozici. Podívejte se i na nabídku zájezdů do Řecka a vyberte si ze všech dostupných možností!