Oukaimeden je malé lyžařské středisko Vysokého Atlasu ležící ve výšce 2743 metrů. Je vzdáleno 72 kilometrů od Marrakéše.

Nachází se tu nejlepší oblast pro pozorování hýla červenokřídlého. Tento pták se vyskytuje v okolí letoviska a lanovky. Vyskytuje se zde také bělořit černý, kterého spatříte severně od vesnice, v blízkosti radiolokátoru.

Oukaimeden - lyžování v Maroku Oukaimeden – lyžování v Maroku

© Jarmo Ruuth, https://www.youtube.com/user/jruuth0

V průsečíku silnice a soutěsky Aoulouz, asi 85 kilometrů severovýchodně od Taroudanni, pobývá sokol šohin,  rehek severoafrický a bělořit černý.

Chcete-li pozorovat tažné ptáky, tak nejlepším místem bude údolí Sous. Přezimuje zde i jestřáb volavý. Jeho hnízdiště najdete mezi Aoulouz a Taroudannt. Jedná se o jediné místo v Maroku, mimo subsaharskou Afriku, kde se dá tento pták pozorovat. Některé z dalších druhů dravých ptáků můžete obdivovat v okolí silnice mezi Aoulouz a Taroudannt. V místních pomerančových sadech můžete vidět migrující druhy ptáků, v zaplavovaném řečišti uslyšíte volání lelka rudokrkého.

V okruhu 150 kilometrů kolem Agadiru, který je oblíbenou turistickou oblastí jihozápadního Maroka, můžete sledovat další druhy zajímavých ptačích druhů. V blízkosti letiště v Agadiru, v deltě řeky Sous, se vyskytuje racek zelenonohý, orebice pouštní a lelek rudokrký.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Oukaimeden

Láká vás Oukaimeden? Hledáte-li zájezdy do destinace Oukaimeden, které vás sem vezmou, podívejte se na aktuální nabídku zájezdů se zajímavými cenami. K dispozici je hodnocení jednotlivých nabídek, řada termínů a cen, ze kterých si můžete vybrat! Pro nabídku aktuálních zájezdů, které nabízí Oukaimeden, klikněte sem a pro akční nabídky Last minute pak zase sem.