Asi 170 kilometrů do Marrakéše najdete nejkrásnější vodopády Maroka – vodopády Ouzoud.

Krásné vodopády Ouzoud

Krásné vodopády Ouzoud

Jsou třístupňové a voda padá z výšky 110 metrů, což vytváří překrásnou podívanou. Můžete se odtud projít po stezce až k jeskyním a soutěskám al-Abíd. V tůních podél stezky naleznete krásné místo pro osvěžení, koupání a odpočinek.

Vodopády Ouzoud

Vodopády Ouzoud

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 5 hvězdy
    5 / 5 (4 )
  • 100%
  • (4)

Summary:

Dosaženo 25 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

dne 2015-11-27 11:44:08

Bylo to překrásné místo, potkali jsme opičky, kt. se zde volně pohybovaly. Pohledy a výhledy dolů byly překrásné. Pro mne celý sestup dolů pod vodopády byl zážitek, spousta stánků s místními výrobky a suvenýry. Penzion byl také roztomilý i přátelské a milé bylo nabídnutí průvodce mladého Berbera, kt. mne doprovodil až k deltě, kde jsem se vykoupala, byl velmi taktní a šel mi koupit cocacolu, dole mne čekal převoz, abych mohla přecházet a jít podél řeky pod vodopády. Potkala jsem zde rodinu, kt. se kupodivu nechala se mnou vyfotit, což je v Maroku nezvyklé a je dobré se zeptat, pokud chcete někoho vyfotit. Cestou jsem potkávala německé turisty, kt. také šli podél řeky. Fascinující jsou fotky pod vodopádem. Jsem vášnivý fotograf, takže jsem fotila průzory sluníčka s padající vodou. Byl to pro mne navždy nezapomenutelný zážitek. Potřebovala jsem schladit, proto jsem se v plavkách vykoupala, byly tam víry, takže, ač jsem dobrý plavec, moc jsem se nevzdalovala od břehu. Pak jsem se vracela a učila Berberského průvodce česká slovíčka, měl o ně zájem. Nakonec jsem mu nechala pouze 20 dirh. nebyl sjednán, bylo to náhodné. Byl to konec mé 15denní cesty a odtud jsme odjeli po dobrém obědě druhý den na letiště do Marakeše a domů do Prahy.Dosaženo 50 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

Krásné vodopády Ouzoud!

dne 2015-04-17 23:55:19

Cesta sem je docela dlouhá a nikdy nevíte, jaké bude počasí, protože se tady může kdykoli změnit.
Nevěřte Maročanům, když vám budou tvrdit, že bez průvodce tady nejde jít a že je to nebezpečné a tak dále! Chtějí jen to, abyste si u nich objednali výlet, jde jim jen o peníze. Klasika. My sem jeli bez průvodce a bylo to v pohodě.
Doporučuju nejít po tradiční cestě dolů ze svahu, ale projít za restaurace a obchody - jsou tam hezké výhledy!
Vodopády jsou moc krásné, užijte si výhled na ně a nikam nespěchejte.Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

Skvělý výlet z Marákeše k vodopádům Ouzoud!

dne 2015-03-04 07:24:44

Z Marákeše je to sem docela kus cesty (asi 2,5 hodiny), ale stojí to za to. Jeli jsme sem busem, cestou byly dvě zastávky na záchod/občerstvení a cesta utíkala svižně i díky nádherným výhledům na pohoří Atlas.

Když jsme dorazili na místo, byl tam průvodce, který se nás hned ujal s tím, že pokud chceme využít jeho služby, dáme mu 40 dirhamů. Nijak nás nenutil, což bylo fajn a nikdo další nás neotravoval. Většina lidí jeho služby využila, tak jsme šli také s ním.

Výlet byl super! šlo se pohodovým tempem, hodně často jsme stavěli a fotili nebo se kochali výhledy na kaskády a nebo krmili místní opice, které jsou roztomilé, ale taky to jsou pěkné potvory (bacha na vaše věci, rády kradou foťáky, brýle, samozřejmě jídlo, tašky a tak)!

Dole jsme nastoupili na loď a projeli kolem vodopádů a zpět nahoru šli po druhé straně, takže jsme zase měli všechno z jiného úhlu a mohli dělat další fotky. Za loďku se platilo tuším 20 dirhamů.

Pozor na to, že vodní mlha z vodopádu dělá všude docela kluzko a blátivo. Doporučuji vzít si nějaké normální boty a nejít hlavně v ťapkách (flip flopech). Možná ještě sandály s pevným upnutím k noze jsou OK a dají se pak aspoň jednoduše omýt. Nenechte se zmást tím, že tam jsou místy schody - díky vodě jsou dost kluzké!!

Na konci jsme šli do restaurace, kde jsme si dali tříchodové menu za 100 dirhamů. Bylo skvělé! Úplně nahoře byl krásný výhled na vodopády, opět zde řádily tlupy opic. Krásné prostředí, krásný výlet, super den. Určitě si jej nenechte ujít!Dosaženo 250 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

Trekování kolem vodopádů

dne 2014-12-09 03:36:49

V Ouzoud jsme byli dvě noci a u vodopádu jsme strávili v podstatě celý den. Vodopád je úžasný! Chtěli jsme kolem něj projít všechny možné stezky, ale nakonec jsme šli hlavně podél řeky a po asi hodině jsme našli skvělé místo na koupání. Skvělé jsou i místní opice, které překvapivě nejsou moc agresivní a rády se nechají krmit.
Celý výlet do Ouzoud se nám hodně líbil, samotné město vypadá, že se tady za poslední léta nic moc nezměnilo, žije si svým vlastním tempem bz ohledu na davy turistů. A vodopády zde jsou prostě skvělé. Určitě si sem zajeďte na výlet, nebudete litovat!Dovolená Vodopády Ouzoud

Zaujal vás náš článek o destinaci Vodopády Ouzoud v Maroku? Chtěli byste sem vyrazit na zájezd? Klikněte sem a podívejte se na nabídku aktuálních zájezdů či akčních Last minute, které Vodopády Ouzoud nabízí a vyražte ve vámi vybraném termínu a za cenu, která vám bude vyhovovat! Dovolená v Maroku je skvělá volba!