Území Maroka se nachází v mírném subtropickém pásmu. Jih území má pouštní klima. Klimatické rozhraní tvoří pohoří Středního a vysokého Atlasu. Zdejší krajina je rozmanitá a to způsobuje různorodost podnebí.

Na severním pobřeží je klima mírné, středomořské. Rozdíly teplot ve dne a v noci, v létě a v zimě, jsou relativně malé. V zimě dosahují teploty hodnot okolo 16°C, v létě okolo 28°C.

Pro horské oblasti – Rif, Střední a Velký Atlas, Antiatlas – je typické kontinentální podnebí. Léto je velmi horké, zima velmi studená.

Ve vnitrozemí a na jihu převládá sucho a horko.

Srážky jsou rozloženy nerovnoměrně. Nejvíce jich spadne v období listopad – březen. Ve vysokých horách vydatně sněží, na jihu někdy neprší i několik let.

Aktuální teploty v Maroku a předpověď počasí na další dny

Průměrné teploty v Maroku

Podívejte se na následující graf průměrných teplot v Maroku (Casablanca). Nezapomeňte však, že na sluníčku jsou teploty o dost vyšší!

 

 

Průměrné srážky v Maroku

V níže uvedeném grafu naleznete hodnotu průměrných srážek v Maroku (Casablanca) v jednotlivých měsících. Hodnoty jsou v milimetrech.

 

 

Průměrná vlhkost vzduchu v Maroku

V níže uvedeném grafu naleznete hodnotu průměrné vlhkosti vzduchu v Maroku v jednotlivých měsících. Hodnoty jsou v procentech a jsou platné pro Casablancu.

 

 

Průměrný počet hodin slunečního svitu v Maroku

V dalším grafu naleznete hodnotu průměrného počtu hodin slunečního svitu během měsíce v Maroku. Hodnoty jsou v hodinách a jsou platné pro Casablancu.

 

 

Průměrná teplota moře v Maroku

Nyní uvádíme graf s průměrnou teplotou moře okolo Maroka (Casablanca) pro jednotlivé měsíce roku.

 

 

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená v Maroku

Hledáte zájezdy do Maroka? Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů se zajímavými cenami a různými slevami. Vybírat můžete i dle hodnocení jednotlivých nabídek, k dispozici je řada termínů a cenových hladin, ze kterých si můžete vybrat! Pro nabídku aktuálních zájezdů do Maroka, klikněte sem a pro akční nabídky Last minute pak zase sem.