Území Maroka se nachází v mírném subtropickém pásmu. Jih území má pouštní klima. Klimatické rozhraní tvoří pohoří Středního a vysokého Atlasu. Zdejší krajina je rozmanitá a to způsobuje různorodost podnebí.

Na severním pobřeží je klima mírné, středomořské. Rozdíly teplot ve dne a v noci, v létě a v zimě, jsou relativně malé. V zimě dosahují teploty hodnot okolo 16°C, v létě okolo 28°C.

Pro horské oblasti – Rif, Střední a Velký Atlas, Antiatlas – je typické kontinentální podnebí. Léto je velmi horké, zima velmi studená.

Ve vnitrozemí a na jihu převládá sucho a horko.

Srážky jsou rozloženy nerovnoměrně. Nejvíce jich spadne v období listopad – březen. Ve vysokých horách vydatně sněží, na jihu někdy neprší i několik let.

Aktuální teploty v Maroku a předpověď počasí na další dny


Stav počasí se nepodařilo zjistit.


Stav počasí se nepodařilo zjistit.


Stav počasí se nepodařilo zjistit.


Stav počasí se nepodařilo zjistit.


Stav počasí se nepodařilo zjistit.


Stav počasí se nepodařilo zjistit.

Průměrné teploty v Maroku

Podívejte se na následující graf průměrných teplot v Maroku (Casablanca). Nezapomeňte však, že na sluníčku jsou teploty o dost vyšší!

 

 

Průměrné srážky v Maroku

V níže uvedeném grafu naleznete hodnotu průměrných srážek v Maroku (Casablanca) v jednotlivých měsících. Hodnoty jsou v milimetrech.

 

 

Průměrná vlhkost vzduchu v Maroku

V níže uvedeném grafu naleznete hodnotu průměrné vlhkosti vzduchu v Maroku v jednotlivých měsících. Hodnoty jsou v procentech a jsou platné pro Casablancu.

 

 

Průměrný počet hodin slunečního svitu v Maroku

V dalším grafu naleznete hodnotu průměrného počtu hodin slunečního svitu během měsíce v Maroku. Hodnoty jsou v hodinách a jsou platné pro Casablancu.

 

 

Průměrná teplota moře v Maroku

Nyní uvádíme graf s průměrnou teplotou moře okolo Maroka (Casablanca) pro jednotlivé měsíce roku.

 

 

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená v Maroku

Hledáte zájezdy do Maroka? Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů se zajímavými cenami a různými slevami. Vybírat můžete i dle hodnocení jednotlivých nabídek, k dispozici je řada termínů a cenových hladin, ze kterých si můžete vybrat! Pro nabídku aktuálních zájezdů do Maroka, klikněte sem a pro akční nabídky Last minute pak zase sem.