Zdravotnická péče v Maroku

Státní zdravotnická zařízení poskytují českým turistům první lékařské ošetření (první pomoc) zdarma. Úroveň státních zdravotnických zařízení vyhovuje pouze základnímu ošetření. Pokud budete potřebovat pomoc ve vážnějších případech, obraťte se na soukromé kliniky. Bývají většinou na relativně dobré úrovni. Počítejte s vysokými finančními náklady a často je nezbytné platit v hotovosti. Dobré úrovni se těší zubní lékařství.

Pro cesty do Maroka vám velice doporučujeme uzavřít plné zdravotní pojištění, zahrnující i případnou leteckou repatriaci do ČR.

Očkování pro cesty do Maroka

V Maroku není vyžadováno žádné zvláštní očkování. Doporučuje se mít platné očkování proti tetanu, oběma typům žloutenky a břišnímu tyfu. Léky, které užíváte se vezměte v originálním balení, vyhnete se tak nepříjemnostem při případné kontrole na hranicích.

Léky předepsané lékařem v Maroku se hradí v hotovosti. Lékárny fungují pouze ve městech a turistických střediscích.

V Maroku je nízká úroveň hygieny. Vezměte si proto s sebou dostatečný počet silnějších léků proti průjmům, zvracení a nevolnosti a pečlivě dodržujte základní hygienická pravidla.

Pijte pouze balenou vodu a vždy si zkontrolujte neporušenost uzávěru.

Dodržujte pitný režim, pijte i když nemáte žízeň, dehydratace může přerůst v kolaps.

Toalety

Toalety – použité toaletní papíry se podobně jako např. v Řecku zásadně odkládají do připravené nádoby.

Muslimové toaletní papír nepoužívají, k očistě slouží tekoucí voda v malé spršce, která je součástí hygienického zařízení.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená v Maroku

Maroko je skvělá volba pro strávení dovolené a stojí za návštěvu. Prohlédněte si proto zájezdy do Maroka či aktuální nabídku Last minute a vyberte si, co vás zaujme nejvíce! Stačí kliknout sem a vybrat si :-)