Národní park Sous Massa se vyznačuje zdánlivě nekonečnými písečnými plážemi, písečnými dunami, skalnatými útesy, kultivovanými políčky a lesními porosty se stromy Aragona.

Svůj domov tu našly široké škály zvířat a ptáků, včetně ibisů skalních. Je to oblast s nejhojnějším výskytem ibisa skalního na světě. Hnízdí ve třech koloniích přímo v parku nebo v jeho nejbližším okolí. Jedná se asi o posledních padesát kusů tohoto ptáka.

Kromě ibisa zde žije také rorýs jednobarevný. Ten byl donedávna považován za endemit Kanárských ostrovů a Madeiry.

Východně od vesnice Massa se dá zahlédnout běhulík plavý. Na severním břehu řeky Massa, pokrytém písčitými břehy, rákosím a malými rybníčky, se skrývají čírky úzkozobé, stepokuři saharští, čagry černohlavé a břehule hnědohrdlé. Na písčitých březích v ústí řeky narazíte na racky zelenonohé a na plážích Sidi R´bat můžete spatřit bouřňáka Bulewerova.

Vyskytuje se tu také ježek alžírský, šakal, liška, lasička a mnoho obojživelníků a plazů.

Národní park Sous Massa byl založen kvůli ochraně mořského pobřeží a táhne se ze severu od ústí řeky Sous k ústí řeky Massa na jihu území.

Pro turisty bude zajímavé i městečko Goulimime, ležící asi 180 kilometrů na jih od Agadiru. V jeho okolí, v kamenitých hammadech a křovinatých vádí, žije sokol šohin, běhulám plavý, stelpokur písečný i korunkatý, bělořit černý a šedohlavý, prinie půvabná, pěnice  Tristamova, timálie akáciová, skřivan prohoocasý a pouštní, skřivan dudkovitý a tlustozobý, skřivánek menší, skřivan růžkatý a hýl pouštní.

V další oblasti, východně od města Fask a jižně od Tan-Tanu, se v Puerto Cansado zdržují během zimy na lagunách bahňáci. V okolí lagun v Oued Chebeika můžete spatřit prinii půvabnou.

V bývalé Západní Sahaře, v zátoce východně od Dkhly, se vyskytují racci zelenonozí a rybáci královští.

Na ostrově Magador můžete pozorovat ostříže jižního. Hnízdí zde i čagra černohlavý a břehule hnědohrdlá.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 5 hvězdy
    5 / 5 (2 )
  • 100%
  • (2)

Summary:

Profilová fotka cestovatele Tomáš Jadrný
Dosaženo 250 cestovatelských bodů
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

Doporučuji!

dne 2015-02-28 15:56:13

Skvělé je, že vstup do parku je bezplatný, takže stačí pouze přijet a je to. Doporučuju jet vlastním autem, protože do parku nejezdí žádný autobus. On je celý pak vůbec tězce nalezitelný, z hlavní cesty není žádný ukazatel, takže si prohlédněte dopředu mapu, ať nebloudíte jako my.
Pozor na to, že po příjezdu vám budou různí jedinci nabízet služby průvodce. Nevyužívejte je, domluvte si průvodce podle webu parku, ať máte někoho, kdo své práci opravdu rozumí. Náš průvodce Lahcen byl skvělý, žertoval, staral se o nás, vše nám vysvětlil a ukázal. Skvělé byly večerní povídání s ním a jeho ženou o životě v Maroku, Berberech, vztahu k turistům atp. Velice příjemný člověk!
Návštěvu národního parku Sous Massa musím doporučit!Profilová fotka cestovatele Kiki Bárová
Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

Skvělý park pro birdwatching

dne 2014-12-18 02:58:13

Skvělý národní park, pokud jste birdwatcher a rádi pozorujete ptáky v jejich přirozeném prostředí. Doporučuju si na webu parku (visitnationalparksoussmassa.juimdo.com ) najít průvodce a domluvit s ním prohlídku. Vím, že někteří lidi tady chodí bez průvodce, ale podle mě nemají šanci vidět tolik, jako s průvodcem, který ví kam jít, co hledat a má s místem zkušenosti! Viděli jsme hodně různých druhů a moc jsme si náš dvoudenní pobyt tady užili!Dovolená Národní park Sous Massa

Ta nejširší nabídka aktuálních zájezdů do destinace Národní park Sous Massa je vám k dispozici. Stačí kliknout sem a nebo se podívat na nabídku akčních Last minute zájezdů do destinace Národní park Sous Massa či Last minute nabídek do Maroka.