Národní park Toubkal zahrnuje velkolepý Jabal Toubkal. Leží v blízkosti města Marrákeš a cestovatelům nabízí turistické trasy s možností pozorování široké škály rotlin a živočichů.

Národní park Toubkal - městečko Aroumd

Národní park Toubkal – městečko Aroumd

Zajímavé bude i setkání s místní komunitou, která dosud žije tak jak její předkové, zatím nedotčena pokrokem okolního světa.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 4.5 hvězdy
    4.5 / 5 (2 )
  • 90%
  • (2)

Summary:

Dosaženo 250 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Národní park Toubkal

dne 2015-04-30 00:23:35

Národní park Toubkal je skvělé místo, nezničené, plné příjemných lidí, krásných přírodních scenérií, ale taky je to místo, kde můžete vidět místní kulturu a vyzkoušet tradiční marocké jídlo. Počítejte s tím, že je tady o turisty zájem a místní se vám budou snažit prodat své zboží, takže budete často muset říkat ne a hodně smlouvat.
Počasí v národním parku je velice proměnlivé. Pokud plánujete jít na výlet, vždy si přibalte i něco teplého. Budete-li chtít trekovat, určitě mějte pořádné boty, na kamenitém povrchu to v sandálech není to pravé ořechové. S ukopnutým palcem se chodí špatně, věřte mi (osobní zkušenost, jsem nešika :-) ).Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

Výstup na vrchol Mt. Toubkal

dne 2015-02-23 03:00:29

Z Marrakeše jsme sem jeli s tím, že uskutečníme výstup na Mt. Toubkal. Jeden den jsme přijeli, přespali, druhý den vyšli nahoru, sešli dolů, zase přespali a třetí den jeli zpět do Marrakeše.
Výstup byl docela náročný, nezdá se to, ale je to celkem kopec :) Hodně záleží, jestli sem půjdete v létě a nebo v zimě. Na sněhu to musí být docela náročné, mačky a skoby asi budou nutnost. Výhled z vrcholu je něco neuvěřitelného, člověk má pocit, že stojí na vrcholu světa :) Důležité je dobré počasí, pokud hrozí vánice a nebo je prostě špatné počasí, neriskujte to.
Jak úžasný je výhled z Mt. Toubkal v zimě, můžete zkouknout na tomto videu https://www.youtube.com/watch?v=mucsyShPyWE
Hezký výšlap, pokud se rozhodnete vyrazit! Já to mohu jen a jen doporučit!Dovolená Národní park Toubkal

Národní park Toubkal je krásné místo, které stojí za návštěvu. Prohlédněte si proto zájezdy do destinace Národní park Toubkal či aktuální nabídku Last minute a vyberte si, co vás zaujme nejvíce! K dispozici jsou i další zájezdy do Maroka, stačí kliknout sem a vybrat si :-)