Tafraoute je příjemná horská vesnice ležící východně od Tíznit a jihovýchodně od Agadiru.

Tafraoute

Tafraoute

Turisté ocení příjemný chladný vzduch, který přichází z palmového háje na okraji města. Velkolepý je pohled na pohoří Antiatlas. K oblíbeným cílům výletů z Agadiru patří růžově natřené domky, stojící ve výšce kolem 1000 metrů nad mořem.

Jednou z hlavních atrakcí je měsíční krajina kolem města. Vybízí k procházkám, cykloturistice nebo pro relaxování.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 4 hvězdy
    4 / 5 (2 )
  • 80%
  • (2)

Summary:

Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 3*: 3">
3 /5 stars

Painted rocks = zklamání, Tafraoute = hezké, klidné marocké město

dne 2014-11-29 21:37:32

Pár kilometrů jižně od Tafraoute leží tzv. Painted rocks, tedy v překladu "malované kameny". Jedná se o jednu z největších atrakcí u města a upřímně vůbec nechápu proč. Samotné kameny mají tak nádhernou přírodní barvu (podobně jako vše tady - dokonce i domky je někdy problém v krajině vidět, protože jsou postaveny ze stejného materiálu a splývají s okolím) a tím pádem vůbec nechápu, jaký má smysl je natírat barvou. Moc se mi to nelíbilo... Jinak Tafraoute je vcelku hezké městečko, je vidět, že se tady skoro zastavil čas. Většina lidí tudy pouze projede a když se tady zastavíte a dáte se do řeči s místními, zjistíte, že jsou velmi přátelští a rádi vám řeknou spoustu zajímavých příběhů...Dosaženo 50 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

Nádherné údolí Valee d'Ait Mansour

dne 2014-11-01 05:07:58

Samotné městečko Tafraoute jsme navštívili, když jsme jeli do této oblasti Maroka kvůli výletu do údolí Valee d'Ait Mansour, které podle mne patří mezi nejzajímavější místa Maroka co se přírodní krásy týče. Pokud budete sami řídit, tak počítejte s tím, že na řízení tady je třeba mít trošku "koule", protože cesty jsou hodně úzké, dost tady fouká a povětšinou chybí svodidla, což vzhledem k tomu, že okolo cesty bývají dobré strže někomu může dělat problémy.
Ale všechno toto stojí za to, protože krajina zde je neskutečná - zelené údolí kontrastuje s příkrými holými svahy okolních kopců, zapomenuté vesničky a městečka a příjemní lidé nezničení turismem. Cesta sem pro mne byla skvělým zážitkem, jedním z nejlepších, které jsem si z Maroka odvezl!
Samozřejmě tady klasicky nejsou žádné ukazatele a cedule, tak budete muset trošku hledat, ale přímo v údolí Valee d'Ait Mansour je možné jít podél proudu potoku, který tady teče a kolem kterého rostou krásné palmy. Opravdu nádherné místo!Dovolená Tafraoute

Dovolená v destinaci Tafraoute? Dobrá volba! Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů a nebo na akční Last minute, které jsou nyní k dispozici. Podívejte se i na nabídku zájezdů do Maroka a vyberte si ze všech dostupných možností!