Národní park Ifrane je turistickým střediskem, které leží na svazích Středního Atlasu. Je vzdáleno asi 50 kilometrů jižně od Fesu a východně od Rabatu.

Zaujímá největší část cedrového lesa v pohoří Atlas. V okolí se rozprostírají i jehličnaté lesy a skaliska táhnoucí se až k jezeru. Svůj domov zde má prosperující populace jediného primáta, který původně pochází z oblasti Středozemního moře – Barbary Ape. Turisté tu mohou zahlédnout i žlunu africkou a reheka severoafrického.

Národní park Ifrane

Národní park Ifrane

Žluna africká se vyskytuje nejvíce poblíž jezera Dayet Aoua, které leží asi 20 kilometrů severně od Ifrane.

Skřivana afrického spatříte poblíž města Zeida. Jedná se o velice plachého ptáka. Uvidíte zde i běhulíka plavého, stepokura písečného, bělořita černého a šedohlavého, skřivana tlustozobého, skřivánka menšího, vrabce skalního i hýla pouštního. Zahlédnout můžete i hýla červenokřídlého a pěnici Tristamovu.

U města Al Rachidia můžete narazit na timálii akáciovou, bělořita pouštního a hýla červenokřídkého. Zdržuje se zde i skřivan pruhoocasý.

V parku Ifrane

V parku Ifrane

U města Erfoud, v oblasti dun Erg Chebbi, se dá pozorovat v okolní poušti drop. Podél silnice Erfoud – Rissani můžete spatřit také vlhu modrolící.

Letovisko a lázně Ifrane založili roku 1929 Francouzi tam, kde se uprostřed cedrových lesů nachází lovecký zámeček Hassana II. V zahradách města se skrývají vily a chaty bohatých Maročanů, kteří do oblíbeného rekreačního centra míří lyžovat, lovit či rybařit.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Národní park Ifrane

Zaujal vás náš článek o destinaci Národní park Ifrane v Maroku? Chtěli byste sem vyrazit na zájezd? Klikněte sem a podívejte se na nabídku aktuálních zájezdů či akčních Last minute, které Národní park Ifrane nabízí a vyražte ve vámi vybraném termínu a za cenu, která vám bude vyhovovat! Dovolená v Maroku je skvělá volba!